Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram

Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram (zdroj HFAD)

Čtyřicátý devátý ročník
27. dubna – 25. května 2017

úterý 23. května
Den s Antonínem Dvořákem

Open air akce zahrnující přibližně dvacet samostatných koncertů a pořadů pro děti i širokou veřejnost.

V roce 2016 měl velký úspěch a odezvu první ročník Open air projektu, nazvaného Den s Antonínem Dvořákem. Přibližně tisíc dětí i dospělých se zúčastnilo akcí prezentujících klasickou hudbu. Proto i pro rok 2017 připravujeme sérii doprovodných akcí – koncerty na netradičních místech (nemocnice, obchodní dům, pěší zóna ad.), besedy s umělci, interaktivní pořady ve školkách, základních i středních školách. V rámci tohoto projektu dochází jak k prezentaci klasické hudby, tak k propojení hudby s dalšími uměleckými obory – výtvarným uměním či tancem. Součástí akce bude i Malování v ambitech, při kterém přední akademičtí malíři budou za zvuků hudby Antonína Dvořáka vytvářet svá díla v ambitech Svaté Hory. Zároveň s nimi budou malovat i děti ze základních škol, přičemž malíři pro ně budou nejen inspirací, ale zároveň určitým způsobem mentory jejich tvorby.

Na projektu se aktivně podílí i příbramské Základní umělecké školy a žáci základních a středních škol. Akce vyvrcholí koncertem Gabriely Vermelho.

středa 24. května v 19.00 hodin – Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Třebsko
Kristýna Fialová a Petr Nouzovský – duet violy s violoncellem

Kristina Fialová patří mezi nejtalentovanější a nejúspěšnější hudebníky nastupující generace. Po získání titulu absolutního vítěze v mezinárodní soutěži Michala Spisaka v polských Katovicích v roce 2013 se jí otevřely cesty na přední evropská pódia. Petr Nouzovský studoval v Praze, Drážďanech a na Madridu. Svá studia završil po boku legendárního amerického violoncellisty Lynna Harrella.

čtvrtek 25. května v 19.00 hodin – Svatá Hora u Příbrami, ambity
Závěrečný koncert
T
homas Hampson (USA)

Jméno barytonisty Thomase Hampsona je v hudebním světě synonymem nejvyšších pěveckých kvalit, a to jak v repertoáru operním, tak písňovém. Za svou dlouholetou kariéru vystoupil ve všech významných koncertních sálech a v titulních rolích se představil ve většině nejvýznačnějších operních domů. V doprovodu Komorní filharmonie Pardubice pod taktovkou Marka Štilce zazní na koncertě, jehož program byl sestaven s ohledem na místo konání, tedy významné poutní místo Svatou Horu u Příbrami, sakrální díla Antonína Dvořáka, Johanna Sebastiana Bacha, Gustava Mahlera a Sylvie Bodorové.

www.hfad.cz