Hudební festival Znojmo

  1. 1
  2. 2
Hudební festival Znojmo 2015 (foto Lenka Jíšová)

čtvrtek 6. července v 19.00 hodin – nádvoří Jihomoravského muzea / kostel sv. Mikuláše Znojmo
Zahajovací koncert Pavla Šporcla
Koncert patrona festivalu Pavla Šporcla, s nímž účinkuje klavírista Petra Jiříkovský a Janáčkův komorní orchestr. Houslový virtuóz a patron Hudebního festivalu Znojmo Pavel Šporcl přednese publiku hudbu Felixe Mendelssohna-Bartholdyho.

pátek 7. července v 17.00 hodin – Kino Svět Znojmo
Luther
Přednáška o katolické a protestantské hudbě profesora Miloše Štědroně, po které tematicky navazuje biografický film německého režiséra Erica Tilla o protestantském knězi Martinu Lutherovi, který se v šestnáctém století postavil do čela reformačního hnutí.

pátek 7. července v 19.00 hodin – Horní náměstí Znojmo
Hudební večírek pro Znojmo
Na večírku pod širým nebem zazní jazzové variace v podání znojemského Big Bandu ZUŠ Znojmo, folklorní hudba Cimbálové muziky Antonína Stehlíka a vystoupí další hosté. Poprvé bude možné ochutnat exkluzivní festivalovou kolekci vín.

sobota 8. července v 11.00 hodin – Heiliger Stein
Setkání festivalů
Cimbálová muzika Antonína Stehlíka zahraje k posezení a pikniku bez hranic.

sobota 8. července v 18.00 hodin – Hotel Savannah Chvalovice
Lampionový večírek
Koncertní večírek v záři lampionů, který se uskuteční v zahradním parku hotelu Savannah, nabídne příjemný letní hudební program snoubený s vysokou gastronomií a vybranými víny regionálních vinařů. Můžete se těšit na nadžánrové skladby energické akordeonistky Kláry Veselé a jejích hostů – kytaristy Luciana Mayaciho a violoncellisty Pavla Borského. Akce také nabídne grilované speciality k zakoupení od šéfkuchaře hotelu Savannah a degustaci unikátních vín festivalové edice za vinné bločky.

neděle 9. července v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin – kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Václava v Louce Znojmo, kostel sv. Jiljí v Jaroslavicích a kostel Nanebevzetí Panny Marie v Hevlíně
Tour de varhany
Varhaník Martin Jakubíček a jeho varhanický maraton, během kterého v jednom dnu procestuje se svými posluchači tři kostely Znojemska.

pondělí 10. července v 19.00 hodin – nádvoří Jihomoravského muzea / jízdárna Louckého kláštera Znojmo
Koncert znojemských hudebníků
Hudební pocta rodáků svému městu v již tradičním orchestrálním složení znojemských hudebníků s mimořádnými sólisty – první dámou evropského violoncella Michaelou Fukačovou a houslistou Jiřím Pospíchalem.

úterý 11. července v 18.00 hodin – nádvoří Jihomoravského muzea / Městské divadlo Znojmo
Koncert malých géniů
Vítězové dětských soutěží mladých talentů vystoupí s mimořádnými hudebními výkony.

středa 12. července v 19.00 hodin – zámek Jevišovice
Koncert laureátů Letní školy barokní hudby
V prostorách jevišovického zámku vystoupí vítězové interpretační soutěže Letní školy barokní hudby 2016 v Holešově. Eva Telepčáková (housle) a Miloslav Maňoušek (varhanní pozitiv), Alexander Botoš (violoncello) a Václav Jeřábek (bas) za doprovodu orchestru Czech Ensemble Baroque s koncertním mistrem Petrem Zajíčkem.

čtvrtek 13. července ve 20.00 hodin – kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Václava v Louce Znojmo
Akamus napříč barokní Evropou
Přední evropský barokní orchestr Akademie für Alte Musik Berlin přijede do Znojma s mimořádným repertoárem, který nabídne cestu napříč Evropou osmnáctého století s důrazem na nejznámější a nejvlivnější skladatele z období evropského baroka.

pátek 14. července v 17.00 hodin – Znojmo a okolí Vinobusem
Sommelierské minimum I
Zážitkový výlet po znojemských vinicích za doprovodu významných sommelierů. Kompletní ochutnávka unikátní festivalové kolekce vín pod odborným vedením Michala Šetky, znalce vína a šéfredaktora časopisu WINE & Degustation, a Františka Koudely, sommeliera a předsedy VOC Znojmo.

pátek 14. července ve 21.00 hodin – Dům umění Znojmo
Koncert při svíčkách
Jeden z nejromantičtějších festivalových koncertů nabídne večerní program polských interpretek při svíčkách. V renesančních prostorách Domu umění vystoupí odbornice na sólový repertoár sedmnáctého a osmnáctého století pro barokní loutnu Anna Wictoria Swoboda (loutna, theorba). Spolu s ní se představí sopranistka Joanna Radziszewska se společným programem děl renesančních a raně barokních autorů ve stylové interpretaci.

sobota 15. července ve 14.00 hodin – Premium hotel Znojmo
Sommelierské minimum II
Na odborném sommelierském mini kurzu se v podání Michala Šetky, znalce vína a šéfredaktora časopisu WINE & Degustation, vydáme do protestantských panství ve Francii, Švýcarsku a Německu.

sobota 15. července ve 21.00 hodin – kostel sv. Mikuláše Znojmo
Noční sólo Pavla Šporcla
Sólový recitál patrona festivalu představí jeden z nejpůsobivějších virtuosových programů, během něhož zazní na jednom pódiu díla protestanských a katolických autorů. Chrámový koncert Pavla Šporcla budou moci návštěvníci tentokrát zažít v romantické záři světel, která umocní duchovní atmosféru koncertu.

neděle 16. července v 19.00 hodin – Sál předků, zámek Vranov nad Dyjí
Hostina pro hraběte Althana
Jedinečný gurmet koncert se odehraje v autentickém prostředí Sálu předků vranovského zámku. Netradiční projekt propojuje vysokou gastronomii a špičková vína s dobovou hudbou a tancem.

pondělí 17. července v 19.00 hodin – zámek Uherčice
Uherčice s Pavlínou Senić
Dobročinný koncert na záchranu renesančního zámku v Uherčicích letos nabídne písňové cykly katolických i protestantských autorů v podání operních pěvců Pavlíny Senic a Josefa Moravce s klavírním doprovodem Ladislavy Vondráčkové. Program koncertu bude doplněn o recitace Pavla Zedníčka, který po koncertě povede dražbu unikátních vín, jejichž výtěžek je pravidelně věnován na rekonstrukci zámku.

  1. 1
  2. 2

Napsat komentář

Reklama