Janáčkův máj

  1. 1
  2. 2
Zahajovací koncert 2013 (zdroj Janáčkův máj)

pondělí 22. května v 19.00 hodin – Ostrava, Dům kultury města Ostravy
zahajovací koncert
Petr Nouzovský – violoncello
Leoš Svárovský – dirigent
Jiří Vejvoda – úvodní slovo
Symfonický orchestr Českého rozhlasu

Leoš Janáček: Sinfonietta
Rudolf Kubín: Ostrava, symfonická báseň
Bohuslav Martinů: Koncert pro violoncello č. 1

středa 24. května v 19.00 hodin – Ostrava, Janáčkova konzervatoř v Ostravě
komorní koncert
Wihanovo kvarteto
Martin Kasík – klavír

Alfred Schnittke: Klavírní kvartet jednovětý
Leoš Janáček: Smyčcový kvartet č. 2 „Listy důvěrné“
Edward Elgar: Klavírní kvintet a moll op. 84

čtvrtek 25. května v 19.00 hodin – Ostrava, Dům kultury města Ostravy
symfonický koncert
Andrew von Oeyen – klavír
Emmanuel Villaume – dirigent
PKF – Prague Philharmonia

George Bizet: Jeux d’enfant / Dětské hry
Camille Saint-Saëns: Koncert pro klavír a orchestr č. 2 g moll op. 22
Felix Mendelssohn Bartholdy: Symfonie č. 4 A dur op. 90 „Italská“

čtvrtek 25. května v 18.00 hodin – Hradec nad Moravicí, zámek
písňový večer
Ildikó Raimondi – soprán
Gottlieb Walisch – klavír

Václav Jan Tomášek: Tři písně op. 21 a Láska op. 15, Tři eklogy pro klavír op. 35
Wolfgang Amadeus Mozart: písně K 476, 520, 523 a 524
Ludwig van Beethoven: výběr písní
Ludwig van Beethoven: Šest bagatel op. 126
Franz Schubert: písně D 225, 257, 764 a 768

pátek 26. května v 19.00 hodin – Ostrava, Dům kultury města Ostravy
houslový recitál
Ivan Ženatý – housle
Stanislav Bogunia – klavír

Johannes Brahms: Sonáta pro housle a klavír č. 2 A dur op. 100
Ludwig van Beethoven: Sonáta pro housle a klavír č. 5 F dur op. 24 „Jarní“
Antonín Dvořák: Balada pro housle a klavír d moll op. 15/1 B 139
Leoš Janáček: Sonáta pro housle a klavír
Bedřich Smetana: Z domoviny, dvě dua pro housle a klavír

sobota 27. května v 18.00 hodin – Hlučín, kostel sv. Jana Křtitele
houslový recitál Pocta Johannu Sebastianu Bachovi
Pavel Šporcl – housle

Johann Sebastian Bach: Partity pro sólové housle

neděle 28. května v 10.00 hodin – Ostrava – Vítkovice, Zámek Vítkovice
matiné
Jiří Vejvoda – mluvené slovo
Nikol Bóková – klavír

Příběhy v tónině života – festivalové matiné

neděle 28. května v 18.00 hodin – Bohumín – Starý Bohumín, Pod zeleným dubem
houslový recitál Pocta Paganinimu
Pavel Šporcl – housle

Johann Sebastian Bach: Partita č. 2 d moll BWV 1004
Eugene Ysaye: Sonáta č. 4
Niccolò Paganini: Capriccia výběr
Pavel Šporcl: Kde domov můj

pondělí 29. května v 19.00 hodin – Ostrava, Dům kultury města Ostravy
klavírní recitál
Lukáš Vondráček – klavír

Vítězslav Novák: Vzpomínky op. 6
Leoš Janáček: Zdenčiny variace
Bedřich Smetana: České tance Hulán, Cibulička, Furiant
Fryderyk Chopin: Scherzo č. 4 op. 54
Johannes Brahms: Sonáta č. 1 op. 1

úterý 30. května v 19.00 hodin – Ostrava, Dům kultury města Ostravy
pěvecký galakoncert – krása bel canta
Lawrence Brownlee – tenor
Jiří Rožeň – dirigent
Janáčkova filharmonie Ostrava

Gioacchino Rossini:
Lazebník sevillský, árie Se il mio nome, árie Cessa di pui resistere, předehra k opeře
Popelka, árie Si, ritrovaria io giuro
Vilém Tell,
 předehra k opeře
Italka v Alžíru, árie Languir per una bella
Vincenzo Bellini:
Piráti, árie Nel furor delle tempeste
Gaetano Donizetti:
Don Pasquale, předehra k opeře, árie Povero Ernesto
Nápoj lásky, árie Una furtiva lagrima
Dcera pluku,
 árie Ah, mes amis

středa 31. května v 19.00 hodin – Ostrava, Dům kultury města Ostravy
vokálně – instrumentální koncert – klasikové dvacátého století
Lucie Silkenová – soprán
Martin Slavík – teno
Jiří Brückler – baryton
Václav Mácha, Stanislav Bogunia, Lenka Navrátilová – klavír
Daniela Valtová-Kosinová – klavír a varhany
Daniel Mikolášek – bicí
Jaromír Meduna – recitace
Pražský filharmonický sbor
Lukáš Vasilek – dirigent

Leoš Janáček: Hradčanské písničky pro flétnu, harfu a ženský sbor
Bohuslav Martinů: Hora tří světel pro tenor, baryton, varhany a mužský sbor
Igor Stravinskij: Svatba pro smíšený sbor, čtyři klavíry a bicí

čtvrtek 1. června v 10.00 a 19.00 hodin – Ostrava, Kulturní centrum COOLTOUR
barokní operní dopoledne pro základní školy
barokní operní večer
Patricia Janečková – soprán
Benedikt Kristjánsson – tenor
Patrick Grahl – tenor
Tomáš Lajtkep – tenor
Tomáš Král – baryton

Collegium Marianum
Jana Semerádová – umělecká vedoucí
Buchty a loutky
Vít Bruckner – režie

Georg Fridrich Händel: Acis a Galatea HWV 49a

pátek 2. června v 19.00 hodin – Opava, kostel sv. Václava
vokálně-instrumentální večer
Martin Javorský – tenor
Český filharmonický sbor Brno
Petr Fiala – sbormistr
Filharmonie Tadeusza Szeligowskiego Poznaň
Lukasz Borowicz –dirigent

Felix Mendelssohn-Bartholdy: Symfonie č. 3 a moll op. 56 „Skotská“
Karol Szymanowski: Harnasie op.55, suita z baletu pro tenor, smíšený sbor a orchestr

sobota 3. června v 16.00, 18.00 a 20.00 hodin – Píšť – Opava – Ludgeřovice
Den slezských varhan II

Píšť, chrám sv. Vavřince v 16.00 hodin
Lukáš Hurtík – varhany

Johann Christian Kittel: Fantazie D dur
Carl Philipp Emanuel Bach: Sonáta F dur
Samuel Scheidt: Cantilena Anglica Fortunae
Johann Gottfried Walther: Koncert h moll
Felix Mendelssohn Bartholdy: Sonáta f moll op. 65/1

Opava, kostel sv. Ducha v 18.00
Kateřina Chroboková – KATT – varhany

Johann Sebastian Bach: Toccata a fuga d moll BWV 565
Arvo Pärt: Trivium
KATT: Bogorodice Djevo
Arvo Pärt: Pari intervallo
KATT: Variace na Veni Sancte Spiritus
Johann Sebastian Bach: Toccata d moll „Dórská“ BWV 538

Ludgeřovice, kostel sv. Mikuláše ve 20.00
Jaroslav Tůma – varhany a průvodní slovo všemi koncerty

Josef Klička: Legenda D dur op. 49
Bedřich Antonín Wiedermann: Toccata a fuga f moll
Karel Boleslav Jirák: Preludium a fuga č. 1
Klement Slavický: Ecce homo
Petr Eben: Finále z Nedělní hudby

neděle 4. června v 17.00 hodin – Ostrava, Hornické muzeum Landek – kompresorovna
jazzový podvečer
Jeorge Mráz and Company

pondělí 5. června v 19.00 hodin – Kravaře, kostel sv. Bartoloměje
komorní orchestrální koncert
Mor Biron – fagot
Roman Patočka – umělecký vedoucí
Pražský komorní orchestr

  1. 1
  2. 2