PKF – Prague Philharmonia

Skřítkové Lupi a Šíma (foto archiv)

neděle 26. února 2017 v 19.30 hodin – Dvořákova síň Rudolfina
A – Orchestrální cyklus PKF – Prague Philharmonia
A7 / Mezi Rýnem a Seinou

PKF – Prague Philharmonia
Paul Meyer — dirigent a klarinet
Stanislav Svoboda — viola

Gabriel Fauré: Pelléas et Mélisande, suita op. 80
Max Bruch: Koncert pro violu, klarinet a orchestr e moll, op. 88
Gabriel Fauré: Masques et bergamasques, suita op. 112
Francis Poulenc: Sinfonietta, FP 141

Jeden z předních světových klarinetistů Paul Meyer patří rovněž k respektovaným dirigentům. V této dvojroli přednese program symbolicky rozkročený mezi německou částí Rýna a pařížskou Seinou.

Orchestrální cyklus orchestru PKF – Prague Philharmonia nesoucí písmeno A nabízí v sezoně 2016–2017 deset výjimečných večerů (označených A1 až A10) s hudbou v křišťálově čisté a jiskrně vášnivé intepretaci. Dramaturgické linky cyklu A nasměrovalo dvojí významné výročí Wolfganga Amadea Mozarta (dvě stě šedesát let od narození v roce 2016) a Johannese Brahmse (sto dvacet let od úmrtí, v roce 2017), repertoár doplňují také díla soudobých tvůrců jako Frigyese Hidase či Jiřího Kadeřábka. Orchestr vedle šéfdirigenta Emmanuela Villauma povede Jakub Hrůša, Keri-Lyn Wilson, Milan Turković a také zakladatel orchestru – Jiří Bělohlávek.

sobota 25. března v 10.00 a ve 12.00 hodin – Dvořákova síň Rudolfina
D/E – Koncerty pro děti aneb Šíma a Lupi řádí v Rudolfinu
D3/E3 – Múza užitečná

PKF – Prague Philharmonia
dirigent Debashish Chaudhuri a skřítci Šíma a Lupi
Vladimír Jopek – dramaturgie

Henry Purcell, Michail Ivanovič Glinka, Felix Mendelssohn Bartholdy, Josef Suk

Na třetím z koncertů určených pro děti od tří do jedenácti let nabídnou skřítci Šíma a Lupi setkání s Múzou užitečnou. Přiblíží tak publiku další rozměr hudby – hudbu pro společenské příležitosti a události.

Skřítci Šíma a Lupi seznamují v sezoně 2016–2017 publikum se čtyřmi Múzami reprezentujícími čtyři témata. Dramaturgicky se koncerty tedy neomezují na díla vybraného skladatele, ale vždy zazní pestrý výběr hudebních kusů v leckdy překvapivých souvislostech. Koncerty jsou určeny především dětem od tří do jedenáct let.

pondělí 27. března v 19.30 hodin – České muzeum hudby
Komorní cyklus PKF – Prague Philharmonia
K7 / Trio Clavio

Lucia Fulka Kopsová – housle
Jana Černohouzová – klarinet
Lucie Valčová – klavír

Wolfgang Amadeus MozartTrio Es dur, KV 498 „Kegelstatt“ v úpravě pro housle, klarinet a klavír

Lukáš Hurník: Alphabet
Serban Nichifor: Dvě hebrejské písně
Aram Chačaturjan: Trio pro klarinet, housle a klavír
Serban Nichifor: Klezmer dance pro housle, klarinet a klavír

Komorní cyklus PKF – Prague Philharmonia v březnu pokračuje sedmým večerem v podání dámského Tria Clavio, jež nabídne velmi neotřelý výběr skladeb jdoucí napříč stoletími i žánry: zazní Mozartova skladba „z kuželkárny“, premiéra díla na objednávku i temperamentní klezmer.

Komorní cyklus, který již pravidelně hostí nápadité prostředí Českého muzea hudby, tuto koncertní sezonu vsadil na „leitmotiv“ Komorní dialogy napříč staletími. Tematické večery představí hudbu jednotlivých uměleckých směrů v průběhu různých historických období. V mistrovském podání členů PKF – Prague Philharmonia zazní na celkem deseti koncertech především díla Wolfganga Amadea Mozarta, jenž v roce 2016 slaví dvě stě šedesát let od výročí narození, a Johannese Brahmse, u něhož si v roce 2017 připomeneme sto dvacet let od úmrtí.

www.pkf.cz