Americké Odbory hudebních umělců popírají podplácení Plácidem Domingem

Americká odborová organizace hudebních umělců (American Guild of Musical Artists – AGMA), která byla pověřena vyšetřováním případu Plácida Dominga, jakožto jednoho ze svých členů, se ohradila proti chybnému tvrzení zveřejněnému 25. února 2020 v New York Times. Článek nepravdivě prohlašoval, že se Odbory nechaly podplatit týmem Plácida Dominga částkou ve výši 500 000 dolarů, a to výměnou za zadržování informací týkajících se jeho obvinění ze sexuálního obtěžování.
Plácido Domingo (foto B. Pedersen)

Odborová organizace prohlásila, že žádná taková „tajná dohoda“ neexistovala. Existovala pouze pokuta ve výši 500 000 dolarů, kterou měl Plácido Domingo Sdružení vyplatit jako jedno z několika opatření, jejichž cílem bylo „předejít napětí v Odborech“.

Dalšími opatřeními byly například dlouhodobé zproštění Plácida Dominga funkce v AGMA, povinné školení a pronesení upřímné, veřejné omluvy. Pokuta měla nejen částečně pokrýt náklady za právníky, které Odborová organizace musela během vyšetřování hradit, ale také pomoci s dlouhodobými snahami AGMA předcházet sexuálnímu obtěžování v hudební sféře, včetně spolupráce s neziskovými organizacemi, které Odbory vybraly, aby pomáhaly obětem sexuálního obtěžování a organizovaly projekty, jejichž cílem by bylo sexuální obtěžování mezi hudebními umělci eliminovat.

AGMA dodalo, že nehledě na domnělé úplatky nebylo nikdy v plánu zveřejňovat detaily vyšetřování, a to z úcty k obětem. „Jakákoliv domněnka, že bychom se nechali podplácet, je naprosto lživá,“ zakončilo svou obhajobu AGMA.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat