Audiovizuální show v Rudolfinu s hudbou Smetany, Dvořáka a Čajkovského

Dvořákova síň pražského Rudolfina se ode dneška po tři večery promění v audiovizuální galerii. Uskuteční se zde koncerty Symfonického orchestru Českého rozhlasu s videomappingovou projekcí. V projektu spojí síly jedenáct vizuálních umělců z celého světa s orchestrem, který zahraje díla Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka a Petra Iljiče Čajkovského.

Projekt SIM/NEBULA – Dvořákova síň Rudolfina – ilustrační foto (zdroj SIGNAL festival)

Za projektem SIM/NEBULA stojí organizátoři festivalu světla Signal, koncerty jsou předzvěstí podzimního festivalu. Výtvarného konceptu i uměleckého vedení projektu se ujal Amar Mulabegovič ze studia The Macula. Mezi jedenáctkou tvůrců jsou autoři některých instalací festivalu světla.

SIM/NEBULA je podle organizátorů projekt unikátní i ve světovém měřítku. “Propojení videomappingu s koncertem vážné hudby v tak specifickém a ikonickém prostoru jako je Dvořákova síň Rudolfina přinese silný zážitek, na který se nezapomíná,” uvedl ředitel Signal festivalu a producent projektu SIM/NEBULA Martin Pošta.

Pod vedením dirigenta Jana Kučery zazní Vltava z cyklu Má vlast od Bedřicha Smetany, 2. věta Largo ze symfonie Z Nového světa, předehra Karneval Antonína Dvořáka a 2. věta symfonie Patetická Petra Iljiče Čajkovského.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na