Audiovizuální show v Rudolfinu s hudbou Smetany, Dvořáka a Čajkovského

Dvořákova síň pražského Rudolfina se ode dneška po tři večery promění v audiovizuální galerii. Uskuteční se zde koncerty Symfonického orchestru Českého rozhlasu s videomappingovou projekcí. V projektu spojí síly jedenáct vizuálních umělců z celého světa s orchestrem, který zahraje díla Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka a Petra Iljiče Čajkovského.

Projekt SIM/NEBULA – Dvořákova síň Rudolfina – ilustrační foto (zdroj SIGNAL festival)

Za projektem SIM/NEBULA stojí organizátoři festivalu světla Signal, koncerty jsou předzvěstí podzimního festivalu. Výtvarného konceptu i uměleckého vedení projektu se ujal Amar Mulabegovič ze studia The Macula. Mezi jedenáctkou tvůrců jsou autoři některých instalací festivalu světla.

SIM/NEBULA je podle organizátorů projekt unikátní i ve světovém měřítku. „Propojení videomappingu s koncertem vážné hudby v tak specifickém a ikonickém prostoru jako je Dvořákova síň Rudolfina přinese silný zážitek, na který se nezapomíná,“ uvedl ředitel Signal festivalu a producent projektu SIM/NEBULA Martin Pošta.

Pod vedením dirigenta Jana Kučery zazní Vltava z cyklu Má vlast od Bedřicha Smetany, 2. věta Largo ze symfonie Z Nového světa, předehra Karneval Antonína Dvořáka a 2. věta symfonie Patetická Petra Iljiče Čajkovského.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat