Bude to škola i pro mě. Tomáš Klus si zazpívá s Janáčkovou filharmonií

Janáčkova filharmonie Ostrava vystoupí se zpěvákem Tomášem Klusem a jeho doprovodnou kapelou Cílová skupina. K podobným a netradičním koncertům se filharmonie vrací pravidelně. V minulosti už orchestr doprovázel například písničkáře Jaromíra Nohavicu či zpěváka Dana Bártu. O chystaném koncertu informovala mluvčí filharmonie Jana Knižátková.

Janáčkova filharmonie Ostrava (zdroj archiv)

Společné vystoupení Tomáše Kluse, Cílové skupiny a Janáčkovy filharmonie bude řídit dirigent Jan Kučera. Uskuteční se 2. února ve vyprodané ostravské Multifunkční aule Gong. O aranže jednotlivých písní Kluse se postaral baskytarista kapely Jan Lstibůrek. “Bude to škola i pro mě, protože se pořád snažím hudebně dovzdělávat,” řekl k projektu zpěvák, skladatel a kytarista Tomáš Klus.

Tomáš Klus (zdroj commons.wikimedia.org / David Sedlecký)

V minulosti se podobné ne úplně tradiční počiny filharmonie vždy setkaly s úspěchem. Společně už orchestr vystupoval s Lucií Bílou, kapelou Zrní či s Jaromírem Nohavicou. Doprovodil i Michala Hrůzu a Radůzu. Koncert sestavený z muzikálových hitů, ve kterém si písně například z muzikálu Jesus Christ Superstar zazpívali protagonisté hlavních rolí Bára Basiková a Dan Bárta, se konal loni.

Reklama

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na