Brněnská filharmonie hrála cestujícím v tramvaji

Cestu tramvají centrem Brna lidem zpestřilo dne 8. července 2019 smyčcové kvarteto složené z brněnských filharmoniků. Celé odpoledne hrálo skladby z klasického repertoáru i muzikálové melodie. Filharmonie Brno tak slavnostně uvedla do provozu tramvaj ve svých barvách, tedy černé a zlaté.
Tramvaj “Neslýchané!”(zdroj Filharmonie Brno)

Motiv, který tramvaj zdobí, pochází z Besedního domu, tedy nynějšího sídla orchestru, řekla novinářům ředitelka filharmonie Marie Kučerová.

Dnes ještě filharmonická tramvaj vyrazila do ulic jako zvláštní jízda, brzy ji ale dopravní podnik zařadí do běžného provozu, ovšem už bez živé hudby.

Bude jezdit hlavně na lince číslo 1, což je nejdelší linka v Brně, uvedl provozní ředitel Dopravního podniku města Brna Jan Seitl.

Filharmonie Brno momentálně uzavírá svou 63. sezonu. Poslední koncert odehraje ve čtvrtek na Slovensku na festivalu Pohoda, kde vystoupí společně s kapelou The Plastic People of The Universe v programu Co znamená vésti koně.

Končící sezona byla pro orchestr zlomová. Za dirigentský pultík se na jejím začátku postavil Američan Dennis Russell Davies. Průměrná návštěvnost koncertů, celkové množství posluchačů i počet vyprodaných večerů oproti 62. sezoně vzrostly.

V uplynulé sezoně orchestr provedl osm českých premiér, pět koncertů přenášel živě Český rozhlas. Šéfdirigent Davies jmenoval dva mimořádné zážitky. “Nezapomenu na to, jak skladatele Balduina Sulzera potěšil v Besedním domě velký potlesk po provedení jeho kadence v Mozartově klavírním koncertu. Pár týdnů nato zemřel, takže to byla poslední premiéra jeho díla, kterou slyšel. A druhým zážitkem je aplaus po Dvořákově Symfonii č. 1, kterou jsme hráli ve vídeňském Musikvereinu,” uvedl Davies.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na