Choreografka Jana Vrána, VerTeDance, Jiří Kylián a také aktuality z Británie a Nizozemí

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

Pražský komorní balet pro malé a mladé diváky
Pražský komorní balet pracuje na edukačním programu pro děti, představení Doteky české hudby a tance dětem, jehož hlavním prostředkem je soudržná dramaturgie, interaktivní vystoupení a závěrečná diskuse. Na projektu spolupracují dvě tělesa – Pražský komorní balet a Zemlinského kvarteto. Stěžejní myšlenkou vystoupení je představit českou hudbu a tanec nejmladším divákům, potenciálním budoucím posluchačům a třeba i budoucím hudebníkům a choreografům, ať již profesionálním nebo amatérským. Vystoupení bude moderováno violistou Zemlinského kvarteta Petrem Holmanem a přinese posluchačům ukázky zejména české kvartetní tvorby v průběhu staletí a seznámí je s fungováním profesionálního smyčcového kvarteta, dále s fungováním profesionálního tanečního souboru. Vystoupení je v délce šedesát minut bez pauzy a moderátorské vstupy budou vždy přizpůsobeny věku a znalostem posluchačů.

Pražská premiéra VerTeDance
Mimopražskou premiéru měla choreografie Heroin West na festivalu KoresponDance ve Žďáru nad Sázavou. V Praze se novinka, která vznikla pod hlavičkou souboru VerTeDance, představí v neděli 17. září (shodou okolností „proti“ prvnímu tanečnímu programu letošní sezony v Ponci), a to v divadelním sále Paláce Akropolis. „Taneční představení o ženě mezi kovbojema v prázdný prérii Divokýho západu“ vytvořila choreografka Halka Třešňáková spolu s Veronikou Knytlovou, která je interpretkou této ženské vize Divokého západu. „V postavě Hrdinky se postupně odkrývají dvě polohy. Silová, s hroší kůží, kterou se musí prezentovat navenek. A druhá, ženská, impulsům světa se poddávající,“ lákají autorky. Výchozí inspirací Heroin West jsou obrazy známé z westernů, které autorky hodlají dovést do fyzického extrému: square dance v přeplněném saloonu, tasení zbraně, žvýkání tabáku, fyzická práce s koltem u pasu, jízda na koni, klobouk na hlavě; lascivnost, jemnost, svůdnost ženy a v kontrastu s ní obranná agresivita v macho světě Divokého západu. Vystoupení tanečnice doplňuje živě kytarista Ondřej Skála.

Heroin West, work in progress Studio ALTA (zdroj archiv autorky)


La Putyka v Malovicích
Švestkový Dvůr v jihočeských Malovicích, který je působištěm souboru Divadlo Continuo, bude v sobotu 16. září hostit soubor Cirk La Putyka s inscenací Airground. Představení mělo premiéru v roce 2014, soubor v něm experimentoval především se závěsnou akrobacií, choreografie představení se ujal tanečník Tomáš Rychetský. Je stále na repertoáru souboru a v Praze se uvádí v prostoru Jatka78.

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

Mohlo by vás zajímat


Napsat komentář