Člověk míní, pandemie mění. Někteří hudebníci přesunuli koncerty, jiní zatím vystupují dál

Vzhledem ke zhoršující se situaci a zpřísnění protipandemických opatření někteří hudebníci již přesunuli koncerty, jiní naopak vystupují dál.

Ilustrační foto (zdroj Freepik)
Ilustrační foto (zdroj Freepik)

„Na nepříznivou pandemickou situaci jsme zareagovali již v minulých týdnech tím, že jsme většinu letošních koncertů přesunuli na pozdější termíny roku 2022 a 2023. Do konce letošního roku ani nebudeme oznamovat nebo vyhlašovat další koncerty na následující roky, protože nálada ve společnosti tomu nepřeje,“ sdělil dnes Miloslav Zýka, marketingový ředitel společnosti Universal Music, která organizuje mimo vydavatelské činnosti i koncerty svých interpretů.

Česká filharmonie chce v následujících týdnech uskutečnit všechny koncerty, které má na programu. Podle vládních nařízení ale umožní vstup na koncerty pouze těm posluchačům, kteří splní některou z podmínek, jež uvádí na svých webových stránkách. „Držitelům již zakoupených vstupenek, kteří žádnou z podmínek nesplní, bude Česká filharmonie vydávat vouchery ve výši ceny vstupenky nebo poměrné části abonmá. Tyto vouchery, platné půl roku od vystavení, mohou posluchači použít k nákupu vstupenek na jakýkoli koncert České filharmonie, a to jak v sezoně 2021/2022, tak během předprodeje na sezonu 2022/2023, který zahájí na začátku dubna 2022. Hotovost za vstupné vracet nebudeme,“ uvedl mluvčí ČF Luděk Březina.

Koncert, kterým oslaví své čtyřiačtyřicáté narozeniny, nezrušila operní pěvkyně Andrea Kalivodová. Přátele a fanoušky zve 23. listopadu 2021 na hodinový koncert Zastavme Karlův most s Carmen konaný na lodi Explorer kotvící pod Karlovým mostem. Zpívat bude zdarma a naváže tak na koncert s názvem Už zase můžeme zpívat, který se uskutečnil na stejném místě před rokem. „Budu zpívat venku, nebude žádný organizovaný raut či jiné občerstvení, takže rizika jsou minimální. A přece jen na akce tohoto typu chodí rozumní lidé,“ sdělila pěvkyně. „Situace není úplně příznivá, ale když budeme všichni opatrní a budeme ke všemu konání přistupovat s určitou pokorou, věřím, že se dočkáme klidnějších a pro kulturu lepších časů,“ dodala.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments