Z dalekých zemí na Moravu

  1. 1
  2. 2

VIZITKY
Ana Gómez Salamanca pochází ze Španělska. Vystudovala taneční konzervatoř v Madridu a dále taneční školu Carmina Ocaña. Ihned po studiích získala angažmá v souboru San Petersburg Ballet a později Imperial Russian Ballet, kde byla sólistkou. V repertoáru má nastudovány úlohy z klasických baletů Louskáček (Arabský tanec), Labutí jezero (pas de trois, španělský a maďarský tanec) a Don Quijote (Mercedes, Bolero). Dále účinkovala v baletech Carmina burana, Carmen, Bolero, Sylfidy (Chopiniana). Členkou baletního souboru Moravského divadla v Olomouci je od sezony 2015/2016.

Emily-Joy Smith studovala na Joyce Mason School of Dance v Scunthorpe, dále absolvovala několik kurzů a stáží, kde se zdokonalovala v baletní technice (York Scholars, Northern Ballet Theatre, Arts Educational School, Classical Course v London Studio Centre). Po studiu působila v Souboru Sarasota Ballet Company na Floridě (Ruský tanec v Balanchinově Serenádě), od roku 2012 tančila jako sólistka v souboru Vienna Festival Ballet, kde nastudovala role Odetty v Labutím jezeře, Zlou královnu ve Sněhurce, Cukrovou vílu v Louskáčkovi, Šeříkovou vílu ve Spící krasavici, účinkovala v Popelce nebo Rapsodii v modrém. Členkou baletního souboru Moravského divadla v Olomouci je od sezony 2015/16.
(zdroj: moravskedivadlo.cz)

***

 

Ichigo Oguro rozšířila řady talentovaných baletek ze země vycházejícího slunce v Česku teprve před několika měsíci. Ze svého bývalého působiště v polské Poznani se přestěhovala do Brna, kde přijala v únoru 2017 angažmá v Národním divadle Brno. Také Ichigo Oguro je v novém městě spokojená, jak říká: „Moc se mi v Brně líbí, je hezké a lidé jsou milí, minulý týden jsem šla poprvé k přehradě a byla jsem nadšená!“

Ichigo Oguro (foto archiv ND Brno)

 

Kde jste byla před Brnem?

Po absolvování školy jsem šla do Singapuru a potom do polské Poznaně. Odtamtud jsem přišla do Brna.

V jakých rolích jste zatím vystoupila?

V Brně jsem zatím tančila princeznu Florinu a Diamant ve Spící krasavici, pas de trois v Labutím jezeru a nějaké role ve Sněhurce a sedmi trpaslících a ve Chvění.

Před Brnem jsem vystupovala jako Julie v baletu Romeo a Julie, Popelka v Popelce, Královna cukrovinek a Sněhová královna v Louskáčkovi, v několika rolích v Labutím jezeru, Serenádě a dalších.

Jakou roli máte oblíbenou?

V baletu mám oblíbeného Romea a Julii již od dob, když jsem byla studentkou. Je to tak krásné a hudba tak dramatická… A naštěstí Julie byla mojí první hlavní rolí v životě! Tři týdny před premiérou představení mi bylo řečeno, abych se naučila Julii, protože hlavní představitelka je těhotná. Propadala jsem panice, ale také jsem si myslela, že snad umřu štěstím!

Nyní jsem si zamilovala také představení Spící krasavice. Je to moc krásný balet, a to dokonce i po tisíci hodinách zkoušení! Hudba je pro mě stále vzrušující.

A co očekáváte v Brně?

Chtěla bych zde tančit více rolí a doufám, že budu mít šanci i k tomu, abych tančila na současné skladby. Můj sen je být tanečnicí, která dělá publikum šťastným, a na tom bych chtěla pracovat.

VIZITKA
Ichigo Oguro se narodila v Tokiu. V roce 1999 nastoupila do baletu Kishibe v Tokiu. V roce 2006 vyhrála Prix de Lausanne a také se stala finalistkou Quater of Youth America Grand Prix v New Yorku. Ve stejném roce pokračovala ve studiu na Královské baletní škole v Londýně. V roce 2009 nastoupila do Singapur Dance Theatre. V září 2012 se připojila k Teatr Wielki v Poznani, kde mimo jiné tančila pas de quatre v Labutím jezeru a Julii v Prokofjevově baletu.
(zdroj opera.poznan.pl)

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat