Dasha a FOK představí popové melodie v symfonickém hávu

I v roce 2017 se Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK vydá do vod mimo svůj tradiční repertoár. S Martinem Kumžákem, který stál i za crossoverovou fúzí FOK a kapely Lucie, se tentokrát potká v programu nazvaném Dasha Symphony. Známá zpěvačka v něm na pódiu Smetanovy síně Obecního domu uvede slavné české i světové hity pop music v Kumžákových aranžích. V programu koncertu 19. ledna se diváci mohou těšit na písně jako Man in the Mirror (Michael Jackson), Empire State of Mind (Alicia Keys) či Fields od Gold (Sting). Pražské symfoniky doplní i rytmická skupina Pajky Pajk z Kumžákova Moondance Orchestra, kterou známe z účinkování v televizní soutěži Stardance.

„Jako aranžér bych se rád pokusil překročit pomyslnou hranici běžného typu projektů tohoto zaměření. Chtěl bych plnohodnotně spojit obě doprovodná tělesa v jeden homogenní celek s využitím celé škály výrazových prostředků tak, aby nešlo jen o nové uvedení známých hitů. Věřím, že projekt jako tento může divákům nabídnout neobvyklý pohled na zvuk a energii symfonického tělesa, jemnost a kultivovanost rytmické sekce a v neposlední řadě na tzv. popový zpěv, který má v podání zpěvačky jménem Dasha u nás neobvyklý rozměr krásy, pokory a profesionality,“ vysvětlil své záměry Martin Kumžák, který bude koncert také dirigovat.

Dasha (Dagmar Sobková) absolvovala Státní konzervatoř v Praze a v roce 2005 studovala na Berklee College of Music v americkém Bostonu. Již 17 let působí jako dvorní vokalistka Karla Gotta. Sólově vystupuje v televizních pořadech a koncertuje s kapelou Pajky Pajk Quintet. Ztvárnila titulní roli v muzikálu Popelka, Ofélii v české i anglické verzi muzikálu Hamlet a zpívala roli Černošky v opeře Bohuslava Martinů Voják a tanečnice. Na scéně Hudebního divadla Karlín ztvárnila role Carmen i hlavní roli v muzikálu Eltona Johna Aida. Za roli Máří Magdaleny v muzikálu Jesus Christ Superstar se stala držitelkou Ceny Thálie za rok 2010. V roce 2015 ztvárnila role Ludmily a Libuše v oratoriu Svatý Václav Martina Kumžáka se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK.

Dasha Symphony
19. ledna 2017 v 19:30 Smetanova síň, Obecní dům

Dasha | zpěv
Pajky Pajk
Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK
Martin Kumžák | dirigent

Slovo dramaturga FOK Martina Rudovského:
S všestranným hudebníkem Martinem Kumžákem se FOK setkal již dvakrát. V roce 2004 aranžoval hity skupiny Lucie pro společné turné s Pražskými symfoniky. V září 2015 pak FOK premiéroval jeho celovečerní oratorium Svatý Václav a samozřejmě Dasha u toho nemohla chybět. Protentokrát bude Dasha v hlavní úloze, což světovým hitům ve skvělých Kumžákových aranžích dodá ten pravý lesk. Na pódiu se objeví také členové skupiny Pajky Pajk, aby měla kapela FOK ten správný říz. Program bude obsahovat světové hity jako Man in the Mirror (Michael Jackson), Empire State of Mind (Alicia Keys), Fields of Gold (Sting) a podobně.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]