Den s Antonínem Dvořákem

Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram od 27. 4. do 25. 5. 2017 opět připomene dílo a osobnost proslulého skladatele. V Příbrami a na dalších místech regionu zazní jeho skladby v podání vynikajících interpretů, stejně jako další pozoruhodná díla našich i světových autorů.

Hudební festival F A. Dvořáka se může pyšnit dlouhou tradicí, nevšední dramaturgií a plejádou vystupujících hvězd. Také 49. ročník letos na svých pódiích přivítá skutečné mistry oboru. Pod společným mottem „Antonín Dvořák: S vírou v Boha a láskou k člověku“ se představí housloví virtuosové Pavel Šporcl a Václav Hudeček, hobojista Vilém Veverka, harfenistka Kateřina Englichová, loutna Jindřicha Macka v harmonii s flétnou Silvie Mechové nebo viola Kristiny Fialové s violoncellem Petra Nouzovského. Silný zážitek slibují také vystoupení PhilHarmonia Octet Prague, špičkového Bennewitzova kvarteta nebo sopranistky Jany Sibera. Závěrečný koncert v ambitech Svaté Hory bude patřit světoznámému barytonu Thomase Hampsona.

Festivalové koncerty se budou odehrávat v krásných prostorách Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké, kostela sv. Jakuba Staršího, Galerie Fr. Drtikola, zámku v Březnici nebo Zámku Dobříš. Slavnostní zahájení proběhne v Divadle A. Dvořáka Příbram. Nově koncertní tóny zazní v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Třebsku, v sále Domu Natura v Příbrami a zejména v magickém prostředí Svaté Hory.

Specialitou festivalu je open air akce Den s Antonínem Dvořákem (23. 5. 2017), která zahrnuje přibližně 20 koncertů a dalších aktivit. V rámci tohoto projektu dochází jak k prezentaci klasické hudby, tak k propojení hudby s dalšími uměleckými obory – výtvarným uměním či tancem. Akce vyvrcholí koncertem Gabriely Vermelho.

Veškeré informace najdete na www.hfad.cz

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]