Dirigent Valerij Gergijev má zákaz létání

Mariinské divadlo zrušilo o víkendu zájezdový koncert ve městě Irkutsk, protože se šéfdirigent Valerij Gergiev nečekaně zranil.

Valerij Gergijev (zdroj commons.wikimedia.org / David Shankbone)

K danému incidentu se na sociálních sítích vyjádřil Gergievův přítel, klavírista Denis Matsujev: „Poslední dva koncerty našeho festivalu se budou bohužel konat bez Valerije Gergieva a orchestru Mariinského divadla. Maestro mi dnes po telefonu sdělil, že si zranil nohu a doktoři mu zakázali létat. Valerij Abisalovič (Gergiev) s cestou počítal: pečlivě jsme ji plánovali a nadšeně vybírali koncertní program. V Irkutsku nebyl mnoho let a těšil se, jak se po baně ponoří do místních vod… Hlavní je, že jsou všichni živí a zdraví. Za obyvatele Irkutska řeknu, že mu přejeme brzké uzdravení a budeme se nadále těšit, až přivítáme našeho drahého Valerije Abisaloviče v našem pohostinném městě. Držíme vám palce, Maestro!“

Mezinárodní média spekulují, že „zranění nohy“, které znemožňuje létání, by mohla být hluboká žilní trombóza. O 67letém Gergievovi je známo, že se ne zcela oddává zdravému životnímu stylu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


4 3 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments