Divadlo F. X. Šaldy kvůli koronaviru ruší všechna svá představení minimálně na týden

Liberecké divadlo F. X. Šaldy musí zrušit všechna představení minimálně na týden, nejdřív bude hrát zřejmě příští týden ve středu. Důvodem jsou hlavně karanténní opatření spojená s koronavirem. Novinářům to dnes sdělila mluvčí divadla Michaela Pompová.

Divadlo F. X. Šaldy Liberec (zdroj informuji.cz)

Aktualizace: na základě nových informací z libereckého divadla jsme doplnili údaj o konání jednoho představení souboru z Prahy
Do programu Šaldova divadla už citelně zasáhl nouzový stav, který platí ode dneška, a s ním spojená omezení, kdy není možné hrát operní a muzikálová představení. Hrát ale kvůli kontaktu s nakaženými nemohou nově ani činohra a balet.

Divadlo se vydenzinfikovalo. Nějaké pozitivní nálezy jsou napříč celým divadlem a testovali se jak pracovníci technických složek, tak i umělečtí. A z toho důvodu teď divadlo nemůže hrát,“ uvedla Pompová. Znamená to podle ní, že se odkládá na neurčito také premiéra hry Burian původně plánovaná na pátek. Inscenace má nečekané hlavní obsazení, krále komiků bude představovat žena, herečka Veronika Korytářová. Mezi další zrušená představení patří činohra Vražda v Orient Expresu nebo taneční vystoupení Posedlost Baletem II.

Jediné představení, které se bude v tomto týdnu v Šaldově divadle hrát, je podle Pompové nedělní pohádka O princezně se zlatou hvězdou, s nímž přijede pražská divadelní společnost Julie Jurištové.

V kontaktu s pozitivně testovaným z velkého divadla byla i jedna členka souboru Naivního divadla Liberec. Až bude znám výsledek jejího testu, tak se rozhodne, jak moc chod tohoto divadla zasáhne karanténa. Podle dramaturga Naivního divadla Vítka Peřiny je ale už nyní jisté, že budou muset zrušit sobotní premiéru loutkové hry Boj o oheň.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments