Dočista mě to pohltilo. Karita Mattila zazpívá v Praze poprvé Kostelničku

Už na tento pátek Česká filharmonie pod taktovkou Jiřího Bělohlávka chystá koncertní provedení Janáčkovy Její pastorkyně. Jednoznačný magnet večera? Partu Kostelničky se ujme světově uznávaná sopranistka Karita Mattila, která je už v Praze a pilně na páteční večer zkouší.

Karita Mattila (foto archiv)
Karita Mattila (foto archiv)

O tři dny později vystoupí Česká filharmonie s Její pastorkyní v prestižní londýnské Royal Festival Hall v South Bank Centre. „Na naše koncertní provedení Její pastorkyňa se opravdu moc těším – vybrané obsazení pěveckých rolí v čele s omračující Karitou Mattilou slibuje mimořádně silný zážitek,“ řekl v průběhu příprav Jiří Bělohlávek.

Partu Jenůfy se ujala Adriana Kohútková, její mužské protějšky Števu a Lacu zazpívají Jaroslav Březina a Aleš Briscein, v dalších rolích se představí Svatopluk Sem (Stárek), Yvona Škvárová (Stařenka Buryjovka), Lucie Silkenová (Karolka), Luděk Vele (Rychtář) či Jana Hrochová (Rychtářka), spoluúčinkuje Český filharmonický sbor Brno pod vedením sbormistra Petra Fialy.

Karita Mattila, která v únoru Bělohlávka překvapila utajovanou árií Rusalky na jeho narozeninovém koncertu v Rudolfinu, bude roli Kostelničky zpívat poprvé ve své kariéře.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat