Po druhé Věci Makropulos čekají Brňany v Hongkongu ještě dva koncerty s Dvořákem a Janáčkem

Operní soubor brněnského Národního divadla dnes vystoupil na prestižním uměleckém festivalu v Hongkongu s už druhým představením Janáčkovy Věci Makropulos v režii Davida Radoka a pod taktovkou Marka Ivanoviće. Reakce na čtvrteční asijskou premiéru předposlední opery hukvaldského rodáka byly podle dostupných informací vřelé, publikum výkon souboru odměnilo dlouhotrvajícím potleskem. Brňané si naopak pochvalují precizní práci tamních pořadatelů.

Velký divadelní sál Hongkongského kulturního centra má kapacitu téměř 1.600 míst, při čtvrteční premiéře Věci Makropulos se zaplnil ze tří čtvrtin. V titulní roli se představila vítězka Wagnerovy soutěže v Bayreuthu, švédská sopranistka Annalena Persson, v dalším obsazení figurují mimo jiné Aleš Briscein jako Albert Gregor a Svatopluk Sem coby Jaroslav Prus.

Do Hongkongu za souborem dodatečně odletěl i dirigent Jaroslav Kyzlink, spolu s brněnskými hudebníky jej čekají ještě dva koncerty. Na prvním z nich v neděli zazní Stabat Mater Antonína Dvořáka se sólisty Pavlou Vykopalovou, Janou Hrochovou, Jiřím Sulženkem a Alešem Brisceinem. Druhý koncert, naplánovaný na úterý, je věnován Janáčkovi, na programu je Glagolská mše, Věčné evangelium a Sinfonietta, ansámbl sólistů doplňuje Peter Berger.

Hong Kong Arts Festival – plakáty ke koncertům ND Brno (zdroj NDB)

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat