Eva Urbanová zazpívá v pardubickém divadle Libuši

Opera Bedřicha Smetany Libuše bude dnes večer prologem 40. ročníku festivalu Pardubické hudební jaro. Představení se uskuteční ve Východočeském divadle, vystoupí operní soubor Divadla J. K. Tyla Plzeň s Evou Urbanovou v titulní roli, dirigentem je Oliver Dohnányi.

Bedřich Smetana: Libuše Eva Urbanová (Libuše) – DJKT 2015 (foto Pavel Křivánek)

Festivalová přehlídka, naplánovaná i do dalších měst, má na programu celkem čtyřiadvacet koncertů, operních a baletních představení, některá i v méně tradičních prostorách.

Například harfenistka Kateřina Englichová a hobojista Vilém Veverka vystoupí 23. března v synagoze v Heřmanově Městci na Chrudimsku. Pěvecká čtveřice 4TET zase bude účinkovat 16. dubna na zimním stadionu v Chrudimi.

Jinak ale budou moci diváci volit z většinou osvědčených koncertních míst. Na programu jsou velké hudební produkce jako opera Giuseppe Verdiho Rigoletto v podání operního souboru divadla F. X. Šaldy Liberec v Divadle Karla Pippicha v Chrudimi, cyklus symfonických básní Bedřicha Smetany Má vlast, které zahraje při zahajovacím koncertu 14. března v pardubické Tipsport areně Česká filharmonie s dirigentem Petrem Altrichterem, nebo opera Leoše Janáčka Příhody lišky Bystroušky, s níž přijede Slezské divadlo Opava. Z dalších programů přehlídka nabídne třeba Mischa Maisky Trio, Vlachovo kvarteto či kytarový recitál Lubomíra Brabce.

Festival končí 6. května, uzavře jej Filharmonie Brno se Slovanskými tanci Antonína Dvořáka v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat