Festival Prague Proms nabídne široké spektrum hudebních žánrů

Realizační tým festivalu Prague Proms se tentokrát rozhodl zprostředkovat posluchačům koncerty ve dvou variantách: živě pro omezený počet diváků nebo online.

Prague Proms: Hollywood Night (foto Český národní symfonický orchestr)
Prague Proms: Hollywood Night (foto Český národní symfonický orchestr)

Festival Prague Proms nabídne široké spektrum hudebních žánrů a zajímavých formací. Letos výlučně s domácími umělci. Nebude chybět jazz, filmové melodie, ani klasická hudba. Koncerty budou probíhat v klubu The Loop Jazz Club Hostivař, Smetanově síni Obecního domu, chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře a Mercedes Foru.

Na programu budou filmové hity The Best of John Williams (11. června, 19:00 hodin), následovat budou jazzové koncerty Focused on Quincy Jones (24. června, 20:00 hodin), Otto Hejnic Trio (26. června, 20:00 hodin), LASH & GREY with strings (27. června, 20:00 hodin), Focused on Latin Jazz (30. června, 20:00 hodin), Dorota Barová Trio (1. července, 20:00 hodin), Tribute to AghaRTA Jazz Centrum (2. července, 20:00 hodin), Marco Čaňo & Cover Paradise (8. července, 20:00 hodin) a Focused on Jazz Fusion (15. září, 20:00 hodin). Připraveny jsou klasické koncerty jako Pocta bratrům Seckým (9. července, 19:00 hodin), Prague BRASStet (12. července, 20:00 hodin) nebo slavné Smetanovo trio (16. září, 20:00 hodin). Již tradičně jsou zařazeny oblíbené hollywoodské melodie Hollywood Night (15. července, 19:00 hodin). Na závěr festivalu se představí James Bond Night (22. září, 19:00 hodin).

Prague Proms: Hollywood Night (foto Český národní symfonický orchestr)
Prague Proms: Hollywood Night (foto Český národní symfonický orchestr)

„Letošní Proms se snaží oprostit od všudypřítomné nervozity doby a přinášejí nové projekty, ale i ty, které těšily posluchače během uplynulých šestnácti ročníků. Carl Davis a Hollywood Night, Steven Mercurio a nezaměnitelná hudba Johna Williamse, večer Quincyho Jonese a Latin jazzu, čas pro meditaci v chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře. Jazzové a komorní koncerty bude hostit The Loop Jazz Club. S důvěrou a oddaností se těšíme,“ dodává ředitel Českého národního symfonického orchestru Jan Hasenöhrl.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments