Fotoreportáž: Dvořákův Jakobín pod širým nebem v pražské Šárce

Pražské přírodní divadlo v Šárce uvedlo včera odpoledne Dvořákova Jakobína. Pořadatelé tak v pokračují v tradici, která před dvanácti lety navázala na někdejší legendární přírodní amfiteátr, jenž na okraji Prahy vznikl před první světovou válkou a hrálo se v něm až do roku 1924.
Antonín Dvořák: Jakobín – Přírodní divadlo v Šárce 2017 (foto Pavel Horník)

Pod nejnovější představení  v Divoké Šárce se opět podepsali dirigent Jan Chalupecký a režisérský tandem Jany Divišové a Renée Nachtigallové, které v roce 2005 stály u zrodu každoročních tamních operních produkcí pod širým nebem. Dana Burešová se včera představila v roli Julie, Jana Sibera jako Térinka, Luděk Vele v roli Purkrabího, Aleš Briscein jako Jiří, Roman Janál v roli Bohuše, Hraběte Viléma ztvárnil František Zahradníček, Adolfem byl Pavel Horáček, Bendou Jan Ježek a Lotinkou Lenka Šmídová. Na Jakobínovi se sólisty, sborem, orchestrem a baletem Národního divadla spolupracoval také Kühnův dětský sbor pod vedením sbormistra Jiřího Chvály. Tady je fotoreportáž, kterou pro Operu Plus připravil Pavel Horník.

Diváci v Šáreckém údolí mohli vidět Jakobína již jednou, v roce 2009. Hrály se tu také Dvě vdovy, Prodaná nevěsta, Rusalka, Dalibor, Hubička, Libuše či Čert a Káča. Vstup je tradičně volný.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na