Fotoreportáž: Dvořákův Jakobín pod širým nebem v pražské Šárce

Pražské přírodní divadlo v Šárce uvedlo včera odpoledne Dvořákova Jakobína. Pořadatelé tak v pokračují v tradici, která před dvanácti lety navázala na někdejší legendární přírodní amfiteátr, jenž na okraji Prahy vznikl před první světovou válkou a hrálo se v něm až do roku 1924.
Antonín Dvořák: Jakobín – Přírodní divadlo v Šárce 2017 (foto Pavel Horník)

Pod nejnovější představení  v Divoké Šárce se opět podepsali dirigent Jan Chalupecký a režisérský tandem Jany Divišové a Renée Nachtigallové, které v roce 2005 stály u zrodu každoročních tamních operních produkcí pod širým nebem. Dana Burešová se včera představila v roli Julie, Jana Sibera jako Térinka, Luděk Vele v roli Purkrabího, Aleš Briscein jako Jiří, Roman Janál v roli Bohuše, Hraběte Viléma ztvárnil František Zahradníček, Adolfem byl Pavel Horáček, Bendou Jan Ježek a Lotinkou Lenka Šmídová. Na Jakobínovi se sólisty, sborem, orchestrem a baletem Národního divadla spolupracoval také Kühnův dětský sbor pod vedením sbormistra Jiřího Chvály. Tady je fotoreportáž, kterou pro Operu Plus připravil Pavel Horník.

Diváci v Šáreckém údolí mohli vidět Jakobína již jednou, v roce 2009. Hrály se tu také Dvě vdovy, Prodaná nevěsta, Rusalka, Dalibor, Hubička, Libuše či Čert a Káča. Vstup je tradičně volný.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat