Hamburská opera zaměstná imigranty v inscenaci Verdiho Nabucca

Státní opera v Hamburku vypsala konkurz pro místní imigranty, aby se zapojili do sboru ve Verdiho opeře Nabucco. Režii vede na dálku z domácího vězení Kirill Serebrennikov.
Kirill Serebrennikov (zdroj Staatsoper Hamburg)

Staatsoper Hamburg připravuje novou inscenaci Verdiho opery Nabucco. Režíruje ji na dálku Kirill Serebrennikov, který za posledních 18 měsíců stále zůstává v domácím vězení svého bytu v Moskvě. Jeho obvinění z údajného podvodu, je dáváno do přímé souvislosti se Serebrennikovou otevřenou kritikou Putinova režimu v Rusku. Mluvčí hamburské opery doufá, že Serebrennikov bude brzy propuštěn, aby se mohl na produkci podílet osobně.

Reklama

Serebrennikov plánuje provedení opery jako alegorii hledání společenské příslušnosti a náboženské identity. Příběh národa, jehož hlavní město je obsazeno nepřítelem, hlavní chrám zničen a lid odvlečen do otroctví, tak dává možnost k zamyšlení nad násilím a útlakem v dnešní době – několik tisíc let po neúspěšném pokusu o vybudování Babylonské věže, ve věku mezinárodních světových jazyků a smluv o lidských právech.

Jistě i z těchto důvodů chtějí tvůrci inscenace umocnit dojem z představení skutečností, že se v davových scénách budou nacházet skuteční uprchlíci. Zároveň je to smysluplné gesto, jak schopné imigranty zaměstnat.

Zkoušky začínají 30. ledna 2019 a premiéra představení se koná v neděli 10. března 2019 od 18.00 hodin. Diriguje Paolo Carignani, režii, kostýmy a scénu má na starosti Kirill Serebrennikov, operní sbor vede Eberhard Friedrich. V roli Nabucca se představí Dimitri Platanias, dále Ismael – Dovlet Nurgeldiyev, Zaccaria – Alexander Vinogradov, Abigaille – Oksana Dyka, Fenena – Géraldine Chauvet, Baalův velekněz – Alin Anca, Abdallo – Sungho Kim, Anna – Na’ama Shulman a další.

 

Reklama

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na