Hamburská opera zaměstná imigranty v inscenaci Verdiho Nabucca

Státní opera v Hamburku vypsala konkurz pro místní imigranty, aby se zapojili do sboru ve Verdiho opeře Nabucco. Režii vede na dálku z domácího vězení Kirill Serebrennikov.
Kirill Serebrennikov (zdroj Staatsoper Hamburg)

Staatsoper Hamburg připravuje novou inscenaci Verdiho opery Nabucco. Režíruje ji na dálku Kirill Serebrennikov, který za posledních 18 měsíců stále zůstává v domácím vězení svého bytu v Moskvě. Jeho obvinění z údajného podvodu, je dáváno do přímé souvislosti se Serebrennikovou otevřenou kritikou Putinova režimu v Rusku. Mluvčí hamburské opery doufá, že Serebrennikov bude brzy propuštěn, aby se mohl na produkci podílet osobně.

Serebrennikov plánuje provedení opery jako alegorii hledání společenské příslušnosti a náboženské identity. Příběh národa, jehož hlavní město je obsazeno nepřítelem, hlavní chrám zničen a lid odvlečen do otroctví, tak dává možnost k zamyšlení nad násilím a útlakem v dnešní době – několik tisíc let po neúspěšném pokusu o vybudování Babylonské věže, ve věku mezinárodních světových jazyků a smluv o lidských právech.

Jistě i z těchto důvodů chtějí tvůrci inscenace umocnit dojem z představení skutečností, že se v davových scénách budou nacházet skuteční uprchlíci. Zároveň je to smysluplné gesto, jak schopné imigranty zaměstnat.

Zkoušky začínají 30. ledna 2019 a premiéra představení se koná v neděli 10. března 2019 od 18.00 hodin. Diriguje Paolo Carignani, režii, kostýmy a scénu má na starosti Kirill Serebrennikov, operní sbor vede Eberhard Friedrich. V roli Nabucca se představí Dimitri Platanias, dále Ismael – Dovlet Nurgeldiyev, Zaccaria – Alexander Vinogradov, Abigaille – Oksana Dyka, Fenena – Géraldine Chauvet, Baalův velekněz – Alin Anca, Abdallo – Sungho Kim, Anna – Na’ama Shulman a další.

 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat