Hudba, která se zaryje pod kůži na celý život

Témata:Hans Zimmer
Hans Zimmer (zdroj commons.wikimedia.org / foto Yann de la marne)

Hans Zimmer, narozený 12. září 1957, napsal hudbu ke spoustě filmů, které se lidem zaryly pod kůži na celý život. Jeden z nejvýznamnějších skladatelů filmové hudby představil hity své tvorby, včetně hudby z filmů Rain Man, Interstellar, Piráti z Karibiku, Lví král, Šifra Mistra Leonarda či Gladiátor, i vloni a letos znovu na koncertu v Praze.

Nositel Grammy i Oscara pokračuje v řemesle hollywoodských symfoniků dvacátého století. Jeho filmová hudba se podobá hudbě velkých orchestrů a posluchači si u ní připomínají emoce, které prožili u sledování filmů, kde zněla. Zaujme tak publikum napříč generacemi.

Zimmer pochází z německého Frankfurtu nad Mohanem, během dospívání se přesunul do Londýna. Uvádí, že hudba mu pomáhala vyrovnat se se smrtí otce. Při spolupráci s filmovým skladatelem Stanleym Myersem začali míchat klasický orchestrální projev s prvky elektroniky. Roku 1989 zkomponoval Zimmer hudbu k oscarovému snímku Řidič slečny Daisy. V témže roce ho objevil slavný Ridley Scott, pro nějž Zimmer vytvořil hudbu mimo jiné k filmu Thelma a Louise.

Napsat komentář