Hudební festival Antonína Dvořáka v Příbrami letos slibuje i Pavola Breslika a Adrianu Kučerovou

Dramaturgie jubilejního ročníku Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram je postavena na připomínce koncertních vystoupení umělců, kteří zde vystoupili v průběhu předchozích padesáti let. Publiku se od 24. dubna do 7. června mimo jiné představí Gabriela Beňačková, Václav Hudeček, Radek Baborák, Ivo Kahánek a další. Dnes o tom informovalo vedení festivalu.
Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram (zdroj HFAD)

Slavnostního zahájení se 24. dubna ujme Symfonický orchestr Českého rozhlasu. Právě jeho vystoupení uzavíralo první ročník příbramského festivalu v roce 1969. Koncerty však podle pořadatelů nebudou jen o vzpomínání. „Přivítáme také umělce, kteří na Příbramsko zavítají poprvé – hvězdy světových operních scén Adrianu Kučerovou a Pavola Breslika, mladé operní pěvce Jiřího Rajniše a Ester Pavlů, flétnistku Kristinu Vaculovou a další,“ uvedla ředitelka festivalu Albína Houšková.

Právě slovenští zpěváci Pavol Breslik a Adriana Kučerová budou sólisty zahajovacího koncertu, kde v první půli v jejich podání zazní ukázky z Dvořákovy Rusalky a Gounodova Romea a Julie, po přestávce následuje Dvořákova Osmá. Ani letos nebude chybět benefiční koncert pro vilu Rusalka, na kterém vystoupí harfistka Jana Boušková. Součástí festivalu bude také open-air projekt Den s Antonínem Dvořákem s více než dvaceti koncerty a doprovodnými akcemi, který se uskuteční 4. června.

Letošní Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram nabídne nové prostory v reprezentačním sále Městského úřadu v Březnici, kde vystoupí Duo Futuro, a na nádvoří Galerie Ludvíka Kuby v Březnici, pro které pořadatelé připravují netradiční koncert v podání skupiny Clarinet Factory.

„Naprosto unikátní koncert s názvem Immersive speciálně pro náš festival připravuje dvojice dirigentů – Debashish Chaudhuri z Indie a David Rutherford z USA, kteří ke spolupráci přizvali Příbramskou filharmonii,“ uvedla Albína Houšková. Předprodej vstupenek byl zahájen 1. března.

Hudební festival Antonína Dvořáka vznikl v roce 1969. Jeho cílem je připomínat dílo významného skladatele a přiblížit nejen příbramskému publiku v reprezentativní nabídce další tituly české a světové hudební tvorby. Koncerty se zpravidla konají v Divadle Antonína Dvořáka, v kostele svatého Jakuba Staršího, Galerii Františka Drtikola, ale i v březnickém zámku či Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na