Hudební kurýr (22)

  1. 1
  2. 2

Nicméně. Dle seznamu Gustava Alinka (najdete jej zde ) se konalo od ledna do poloviny července sto jedna klavírních soutěží a jen v samotném červnu dvacet devět. Za celý rok 2016 to bude celkem sto osmdesát. A tak pokud předpokládáme udělení v průměru čtyř cen v každé soutěži, koncem roku si bude psát do svého životopisu laureát sedm set klavíristů. Když k tomu přidáme oceněné za poslední tři roky, dojdeme k číslu dva a půl tisíce. Je schopen hudební trh všechny uživit? Zatím se zdá, že z výše uvedeného profitují porotci a organizátoři.


Skvělý úspěch a kritiky Zuzany Markové v Cagliari

Novou sopranistku z týmu IMG Artists obdivuje publikum i kritika v roli Violetty Valéry na pódiu v Teatro Lirico v Cagliari. Představení se konají v červenci a srpnu.

Giuseppe Verdi: La traviata - Zuzana Marková (Violetta Valéry) - Teatro Lirico Cagliari 2016 (foto Priamo Tolu)
Giuseppe Verdi: La traviata – Zuzana Marková (Violetta Valéry) – Teatro Lirico Cagliari 2016 (foto Priamo Tolu)

Po únorovém ztvárnění role Marianny v díle Henriho Saugueta Les Caprices de Marianne v Opera National de Bordeaux ztvární letos roli Lucii v Donizettiho opeře Lucia di Lammermoor v Anconě a v roce 2017 v La Fenice v Benátkách.
více zde


Jana Boušková hvězdou nově založeného orchestru v Estonsku

Dlouho vysněnou ambicí dirigenta Paavo Järviho bylo osobně sestavit orchestr, který spojuje to nejlepší z estonských talentů s předními hudebníky z celého světa. Tento sen se stal na hudebním festivalu Pärnu Music Festival skutečností.

Estonian Festival Orchestra (foto © Kaupo Kikkas)
Estonian Festival Orchestra (foto © Kaupo Kikkas)

Až doposud Estonský festivalový orchestr vystupoval pouze v Pärnu, ale v srpnu 2017 uskuteční své první turné v sousedních zemích po celém pobřeží Baltského moře a na nejvýznamnějších festivalech ve Skandinávii. V lednu 2018 se pak vydá na koncerty do hlavních hudebních metropolí. Vystoupí v Bruselu, Berlíně, Vídni, Curychu a Lucembursku. Touto cestou také oslaví sté výročí estonské nezávislosti, bude prezentovat novou orchestrální skladbu estonského skladatele Erkki-Sven Tüüra. Harfistka České filharmonie a profesorka na Královské konzervatoři v Bruselu Jana Boušková je členkou tohoto orchestru a vystoupila na gala koncertu společně s Dunjou Lavrovou ve Fantasii pro housle a harfu Camilla Saint-Saënse.

Estonian Festival Orchestra - Jana Boušková na fotce úplně vpravo (foto © Kaupo Kikkas)
Estonian Festival Orchestra – Jana Boušková na fotce úplně vpravo (foto © Kaupo Kikkas)

Dalšími českými zástupci v orchestru jsou houslista Peter Zelienka a kontrabasista Petr Popelka.
více zde

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat