Hvězdy Národního divadla dnes vystoupí na Střeleckém ostrově

Národní divadlo v Praze dnes 3. září 2020 zahájí svou novou sezonou pod širým nebem na Střeleckém ostrově, kde veřejnosti nabídne koncerty, besedy a ukázky ze svých inscenací. Na programu je také bazar oblečení umělců první scény, fotosoutěž, tvůrčí dílny a nebude chybět ani divadelní kavárna. Happening pro celou rodinu je naplánován od 14:00 do 22:00.

Národní divadlo a Střelecký ostrov (zdroj piviso.com)

Po zahajovacích slavnostních proslovech lidé uslyší slavné árie v podání operních sólistů. Vystoupí Jiří Brückler (Don Giovanni), Ester Pavlů (Carmen), Kateřina Kněžíková (Mařenka, Prodaná nevěsta) a Pavel Černoch (Mario Cavaradossi, Tosca). Baletní soubor předvede site specific akci na téma satirické komedie baletu Leonce & Lena a následně vystoupí kapela Základní kameny úrazu, složená ze členů Činohry ND. Finále dne podle zástupců divadla pak obstará DJ produkce.

V současné době je kvůli nákaze koronaviru mezi svými členy v karanténě sbor Opery Národního divadla. Podle mluvčího divadla Tomáše Staňka to program happeningu ale neovlivnilo, nicméně na místě budou standardní bezpečností opatření.

Pro začínající sezonu ND naplánovalo 19 premiér včetně těch, které z důvodu karantény muselo přesunout z minulé sezony. Opera ND má v plánu osm premiér doplněných koncerty. Balet přinese tři premiéry, devět titulů a projekt Dance Laboratory. První premiérou bude 12. listopadu inscenace s názvem Phoenix.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


1 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments