Legendární La Scala kvůli prudkému šíření koronaviru odložila zahájení sezóny

Milánské divadlo Teatro alla Scala na poslední chvíli zrušilo tiskovou konferenci, na které mělo v pátek 16. října 2020 uvést svou nadcházející sezónu. V krátkém tiskovém prohlášení divadlo uvedlo, že více informací vydá, až se ujasní situace kolem nových opatření italské vlády.

La Scala (zdroj Google Arts & Culture)

„Vzhledem k rychlému vývoji epidemii v Itálii i jinde v Evropě a nejasnosti opatření s ní spojených jsme se rozhodli odložit tiskovou konferenci, na které měl být představen náš program pro sezonu 2020/2021. Všechna představení do pondělí 19. října se odehrají beze změn. O zbytku programu budeme informovat, jakmile se ujasní situace ohledně nových opatření,“ řekli představitelé divadla novinářům.

La Scala na podzim uvedla mimo jiné koncertní verze oper Aida a La traviata. První operou v jevištním provedení od března tohoto roku (kdy bylo divadlo zavřeno během první vlny koronaviru) měla být inscenace Pucciniho Bohémy naplánovaná na listopad.

Itálie ve středu 14. října zaznamenala největší denní nárůst počtu nakažených od začátku epidemie. Italská vláda ještě ten den přijala nová opatření nařizující nošení roušek ve veřejných prostorách a doporučila občanům, aby se neshlukovali ve skupinách více než šesti lidí.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments