Ivana Leidlová, ředitelka Festivalu J. Novotné: To, co původně měla být jediná akce, se protáhlo na jednu dekádu

  1. 1
  2. 2

Mám radost, že díky našim kurzům vznikají v některých případech nová dlouhodobá přátelství, spolupráce, mentoring a v některých případech i nové pracovní příležitosti. Například v letošním roce se v roli Žínek na představení Rusalka v parku představí dřívější absolventky kurzů. Co se týče pěvců, kteří jsou dnes již spojeni s našimi nejvýznamnějšími scénami a hudebními projekty, mohu jmenovat například Alžbětu Vomáčkovou, Evu Kývalovou, Jarmilu Balážovou nebo Lucii Hilscherovou. Jsem si ale jistá, že dříve či později uslyšíme o dalších z nich.

Jaký je váš záměr a vize do následujících let?
Hlavním plánem pro příští rok je finalizace přesunu veškerých materiálů po Jarmile Novotné z USA do České republiky a následné vytvoření uceleného archivu Jarmily Novotné a rodu Daubků, jeho organizace a ochrana. Toto je velký a komplikovaný projekt a pokud se skutečně uskuteční, bude to krásné završení naší desetileté práce. Pokud se toto povede, tak budu opravdu ráda.

Dalším velkým plánem – nebo spíše snem – je snaha o opravu bývalé oranžerie, kulturní památky, která se nachází v areálu. Máme připravené plány na rekonstrukci tohoto objektu, abychom zde mohli vytvořit zázemí pro výtvarné umělce a výtvarné dílny. Koncert Rusalka v parku je benefiční a jeho výtěžek bude použit právě na obnovu oranžerie.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments