V Janáčkově divadle v Brně hořelo

Hasiči likvidovali dnes dopoledne požár v suterénu Janáčkova divadla v Brně. Hořela izolace u staré příčky v prostoru bývalé kotelny, uvedl mluvčí hasičů David Jirouš. Část objektu byla zakouřená, ale dál se požár nerozšířil. Před příjezdem hasičů opustilo divadlo šestatřicet dělníků, kteří pracují na jeho rekonstrukci. Nikomu se nic nestalo. Podle Jirouše ani nevznikla žádná škoda. Příčiny požáru se zjišťují.

Janáčkovo divadlo Brno (foto archiv)

Pod Janáčkovým divadlem jsou podzemní garáže. Hasiči měli situaci rychle pod kontrolou. „Obnažili jsme omítku z doutnající příčky a uhasili jsme izolaci jedním vodním proudem. Bylo to v prostoru staré kotelny a dál se to nedostalo. Škoda je nulová, protože se to bude stejně opravovat,“ řekl mluvčí hasičů.

Zatím není jasné, proč hořelo. „Budeme zkoumat, zda k tomu došlo v důsledku prací nebo to byla technická závada,“ doplnil David Jirouš. Kouř se dostal do patra nad suterénem, hasiči ho ale odvětrali.

Janáčkovo divadlo – rekonstrukce (zdroj FB NDB)

V létě začala v divadle, postaveném v šedesátých letech minulého století, rekonstrukce. Přijít má na půl miliardy korun. Výběrové řízení vyhrálo sdružení firem Metrostav, IMOS a OHL ŽS. Práce mají skončit v srpnu příštího roku. Dotknou se zázemí divadla i střechy, diváckých prostor a bufetu a rozšíří se sociální zázemí. Opraví se i jevištní technologie. Divadelní soubory po dobu oprav působí v jiných prostorách. Do budovy mají přístup pouze pracovníci firem, které se podílejí na rekonstrukci.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat