Jedná se o úplném uzavření divadel, nebudou ani koncerty, řekl Prymula novinářům

Zpřísněná opatření proti šíření nového koronaviru, která dne oznámí ministr zdravotnictví Roman Prymula, se budou týkat kultury. Novinářům ministr řekl, že se jedná o úplném uzavření například divadel. Dalším opatřením má být možnost, aby člen rodiny nakažený koronavirem mohl strávit karanténu v hotelu vybraném vládou.

Ministr zdravotnicktví Roman Prymula (zdroj vlada.cz)

Aktualizace: naplánovaná schůze vlády byla mimořádně přesunuta z pátka 9. října na dnešní odpoledne.

Zavedení zásadnějších opatření proti šíření nemoci Covid-19 s platností od pondělí Prymula avizoval ve středu. České televizi řekl, že opatření se nedotknou ekonomiky, ale volnočasových aktivit a budou platit dva týdny. Opatření ministr oznámí v pátek.

„Ohledně kultury opatření rozhodně budou,“ řekl Prymula. Uvedl, že se jedná o úplném uzavření například divadel, nebudou prý ani koncerty a promítat nebudou kina. Ministr kultury Lubomír Zaorálek ve středu avizoval, že další omezení kulturních akcí nepodpoří, pokud nedostane více peněz na záchranu kultury.

Prymula chce také zavést opatření, které má snížit přenos viru mezi rodinnými příslušníky. Nakažený člen rodiny by mohl strávit karanténu v hotelu. „Jde o lidi, kteří nemají možnost dodržovat doma karanténu tak, aby nebyli v kontaktu se svými blízkými. Těm zajistíme možnost, aby mohli být po dobu deseti dní jinde. To mohou být hotely,“ řekl ministr.

Lidí nakažených novým koronavirem v Česku v posledních týdnech výrazně přibývá. Denní přírůstek lidí pozitivně testovaných v úterý poprvé překročil 4000. Od březnového začátku epidemie už bylo v zemi potvrzeno přes 92.000 případů nákazy, zhruba polovina z nich za září.

V poslední době navíc v Česku rychle přibývá hospitalizovaných, za poslední týden počet lidí s Covidem-19 v nemocnicích vzrostl o víc než polovinu na 1563. Ještě výrazněji stouplo množství hospitalizovaných, kteří jsou ve vážném stavu, a to o tři čtvrtiny na 354.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments