Již za dva a půl měsíce bude otevřena Státní opera

  1. 1
  2. 2

Pro Státní operu je připravena k instalaci staronová opona. V průběhu posledních dvou let na ní pracoval tým uměleckého ředitele sekce výroby Národního divadla Martina Černého ve spolupráci se studenty katedry scénografie DAMU. Opona vznikla v dílnách Národního divadla podle návrhu původní opony Eduarda Veitha, kterou návštěvníci viděli při otevření Státní opery (tehdy Nového německého divadla) v roce 1888. Za unikátním dílem se skrývá více než 1000 hodin pečlivé práce.

Originální opona Eduarda Veitha se záhadně ztratila v roce 1945. Nová opona nahradí oponu akademického malíře Antonína Střížka, původně určenou pro nastudování Kouzelné flétny v roce 2002. Během podzimu bude instalována do Státní opery.

V lednu 2020 se ke slavnostnímu znovuotevření Státní opery po rekonstrukci připravuje několikadenní audiovizuální show na přední fasádu budovy divadla. Umělecká skupina 3dsence využije specifického umístění divadelní budovy na magistrále. Projíždějící vozidla se stanou komponenty vzniklého generativního videomappingu.

Budova Státní opery pro nás poslouží jako zrcadlo,“ představuje záměr Jan Hrdlička z 3dsence. „To, co uvidíme a uslyšíme, bude generováno námi samotnými, našimi vozidly. Automobily projíždějící magistrálou před budovou Státní opery svým pohybem generují na fasádu budovy unikátní videoprojekce, světelnou show a hudební dílo v reálném čase.

Pozice, velikost a rychlost jednotlivých automobilů bude rozpoznávána z kamery umístěné na budově Státní opery. Data budou online zpracována a použita ke generování hudební skladby a vizuálním efektů. Aktivita bude streamována na web.

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na