Jaké by to bylo se s hudbou nikdy nesetkat? Z toho jde až strach

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Jsem asi spíše z těch, kteří stojí nohama na zemi. A zároveň, troufám si říct, člověk pozitivní. Takže si po každém vydařeném koncertě řeknu, že je velká paráda tuhle profesi dělat. Je to neuvěřitelně tvůrčí, pestrá, povznášející činnost, u které se i hodně nasmějete. Ačkoli někdy časově náročná, nestane se vám, že byste podlehli stereotypu. Kolikrát jsem už přemítala, co by bylo, kdybych se nikdy s hudbou nesetkala, jak moc by byl člověk ochuzený – nepředstavitelné, z toho jde až strach. Mé hudební sny a přání jsou prosté: připravit každý koncert nejlíp, jak umím, užít si ho a umět tu energii předat lidem, kteří na koncert přijdou. A doufat, že příště přijdou znovu.

Děkuji za rozhovor.

Vizitka:
Iva Kramperová (1984), absolventka Hudební fakulty AMU v Praze, je vyhledávanou sólistkou a komorní hráčkou. Spolupracuje s osobnostmi jako Václav Hudeček, Jiří Bárta, Ivan Ženatý, Barbara Maria Willi, Radek Baborák, Alfréd Strejček, Václav Vonášek a řadou dalších.

Hru na housle studovala na pardubické konzervatoři u Vladimíra Kulíka, pražské AMU (prof. Ivan Štraus, Leoš Čepický) a účastnila se řady interpretačních kurzů v Čechách (Václav Hudeček, Ivan Štraus a jiní) i v zahraničí (Francie – Régis Pasquier). Obdržela řadu soutěžních ocenění – stala se stipendistkou firmy Yamaha, laureátkou Mezinárodní soutěže Beethovenův Hradec, Soutěže konzervatoří ČR, Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka a obdržela ocenění za nejlepší interpretaci díla Leoše Janáčka i cenu Nadace Český hudební fond.

Jako sólistka vystupuje s orchestry (Moravská filharmonie Olomouc, Komorní filharmonie Pardubice, Plzeňská filharmonie a jiné), účinkovala při setkání prezidentů na summitu zemí Visegrádské čtyřky, zahajovala Mezinárodní pěveckou soutěž Antonína Dvořáka v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech, v rámci Mezinárodního hudebního festivalu F. L. Věka premiérovala skladbu Luboše Sluky, dále uvedla díla Jaroslava Smolky, Slavomíra Hořínky, Miroslava Kubičky, Jožky Matěje a Luboše Fišera.

Je koncertním mistrem komorního souboru Barocco sempre giovane, s kterým natočila řadu CD a vystoupila na stovkách koncertů v České republice i v zahraničí (Španělsko, Německo, Belgie, Makedonie a jiné), včetně festivalů, jako je Pražské jaro. Natáčí pro Český rozhlas i televizi a je profesorkou houslové hry na Konzervatoři Pardubice.
(Zdroj: www.iva.kramperova.cz)

www.iva.kramperova.cz

Foto Honza Ježdík

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na