Ministerstvo kultury má novou první náměstkyni

Předsedkyně Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Kateřina Kalistová v úterý na zasedání rady rezignuje na svou funkci. Důvodem je jmenování do funkce první náměstkyně ministra kultury Daniela Hermana, které se uskuteční k 1. únoru. Kalistová to dnes řekla po schůzce s novým šéfem resortu.Členkou rady nadále zůstávám pouze do předání agendy novému nastupujícímu předsedovi nebo předsedkyni,” řekla s tím, že půjde hlavně o takzvané zahraniční agendy, jež jsou vázány na osobu předsedy. Volba se uskuteční do čtrnácti dnů po jejím vyhlášení, takže pravděpodobně na dalším zasedání. Zřejmé je podle Kalistové zatím pouze to, že funkce se ujme někdo ze stávajících členů rady.

Kalistová by ve funkci první náměstkyně na ministerstvu měla mít na starosti legislativní odbor, odbor autorského práva, církve a odbor médií a audiovize. „To se ještě samozřejmě může v průběhu prvních měsíců změnit,” dodala.

Rada dohlíží na rozhlasové a televizní vysílání v zemi. K jejím činnostem patří mimo jiné udělování a odnímání licencí k provozování vysílání. V případě zjištění prohřešků má pravomoc zahájit správní řízení, v němž uložit pokutu.

Foto Ondřej Besperát

Napsat komentář