Brněnská Kantiléna slaví šedesátiny

Pěvecký sbor Kantiléna, který působí při Filharmonii Brno, právě dnes narozeninovým koncertem oslaví šedesát let své existence. Vystoupí v sále Stadionu společně s předními sólisty, orchestrem a také s Kühnovým dětským sborem. Posluchači tak mají možnost vidět a slyšet dvě velká pěvecká tělesa na jednom pódiu. Program? Zazní koncertní provedení Špalíčku od Bohuslava Martinů. Ten čerpal inspiraci z poetiky lidových her, dětských i obřadních, texty hledal v klasických sbírkách Sušilově, Bartošově, Němcové nebo Erbenově, řadu jich znal z vlastního dětství.

Kantiléna vznikla v roce 1956 jako Šlapanický dětský sbor. Během několika let se vypracovala ve výběrové těleso a začala vítězit na českých i zahraničních soutěžích.

Kantiléna Brno (foto Jakub Holas)
Kantiléna Brno (foto Jakub Holas)

Sbor má za sebou půldruhou tisícovku koncertů v Česku, sedmnácti evropských zemích, Spojených státech, Kanadě, Japonsku a Rusku. V jubilejním roce sbor vystoupil například na tradičních abonentních koncertech v sezoně Filharmonie Brno, dále na Smetanově Litomyšli nebo Forfestu v Kroměříži. Členové hostují také v operních inscenacích či muzikálech. Sbor také přijal pozvání ředitele Davida Marečka ke spoluúčinkování na předvánočních koncertech České filharmonie, potvrdil sbormistr Jakub Klecker.

Kantiléna Brno (foto Jakub Holas)
Kantiléna Brno (foto Jakub Holas)

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat