Kateřina Javůrková se poslední dobou v civilu hodně změnila

  1. 1
  2. 2

Dále mě čekají recitály s varhaníkem Pavlem Svobodou – náš první společný koncert v Praze je již 1. dubna v Sále Martinů – a také s klavíristou Lukášem Klánským, v plánu mám i sólové koncerty na různých českých i zahraničních festivalech. Příští rok v Praze zahraji Glierův Hornový koncert se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a také se těším na různé zahraniční zájezdy, ať už s Českou filharmonií nebo s PKF, ale také jenom jako turista.

A jaká je Kateřina Javůrková v „civilu“? Máte vůbec myšlenky na něco jiného, než je hudba?

Kateřina Javůrková se poslední dobou v civilu hodně změnila. Dřív jsem opravdu hodně cvičila a vše se točilo jen kolem muziky, koníčků moc nebylo. Čím víc práce ale poslední dobou mám, tím více si vážím každé volné chvíle. A to je i důvod, proč jsem se po pěti letech odstěhovala zpět na vesnici za Prahu a užívám si ten klid, přírodu a domácí vajíčka. Chci se teď pustit do zahrady a obnovit také naše rodinné řemeslo, takže příští týden bude první várka domácích párků! A protože moc ráda jím, musím mít ráda i sport. Když si to dobře naplánuju, jde to všechno krásně skloubit dohromady!

Díky za vaše odpovědi, hodně dalších úspěchů.

Vizitka:
Kateřina Javůrková (1991) začala hrát na lesní roh v devíti letech u Tomáše Krejbicha v ZUŠ Na Popelce a ve studiu pokračovala na Pražské konzervatoři ve třídě profesora Bedřicha Tylšara. Od roku 2011 studuje na Akademii múzických umění v Praze u Zdeňka Divokého a Radka Baboráka. Během studií se zúčastnila stáže na Conservatoire Nationale Supérieur de Musique et Danse Paris ve třídě prof. Andrého Cazaleta.

Je vítězkou několika mezinárodních interpretačních soutěží, jmenujme například Mezinárodní žesťovou soutěž v Brně, Mezinárodní soutěž „Federico II di Svevia“ v Itálii (2011) a ve stejném roce se stala absolutní vítězkou Mezinárodní interpretační soutěže lesního rohu v rámci festivalu Moravský podzim. Velkým úspěchem Kateřiny Javůrkové bylo získání 1. ceny a titulu laureáta mezinárodní interpretační soutěže Pražské jaro 2013.

Od roku 2009 je členkou PKF – Prague Philharmonia, od ledna 2014 hraje také v České filharmonii. Spolupracovala i s dalšími předními českými i zahraničními tělesy, jako je například Orchestre de Paris.

Sólově vystupovala s PKF – Prague Philharmonia, Komorním orchestrem pražských symfoniků a Karlovarským symfonickým orchestrem.

V komorní oblasti působí v dechovém kvintetu Belfiato Quintet. S tímto souborem získala třetí cenu na 6. mezinárodní soutěži dechových kvintetů “Henri Tomasi” ve francouzské Marseilli.

www.katerinajavurkova.cz

Foto Tereza Jirásková, Daniel Havel, archiv Kateřiny Javůrková

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


Napsat komentář