Klasika a elektronická hudba – míchání hudbě sluší

Kombinování je v hudbě staronovým trendem. Prvky klasické hudby v moderních skladbách, ale zpracování vážné hudby elektronickými nástroji nám mnohdy způsobují husí kůži. Tenhle nový rozměr v podobě míchání stylu si našel své pevné místo i fanoušky.

Housle na 100 způsobů?
Jeden z nejoblíbenějších nástrojů jsou právě housle. Tóny houslí jsou našim uším, velice příjemné, není divu, že housle se těší takové oblibě u posluchačů, ale i tvůrců např. filmové hudby. Punc zajímavosti se vážné hudbě dostane díky elektronickému zpracování.

Přinášíme vám řebříček pět nejznámějších houslistů světa, kteří spojili klasiku a modernu:

Vanessa-Mae
Vanessa-Mae patří mezi průkopnice elektronické hry na housle.  Už jako pěti letá poprvé sáhla po houslích! Kombinuje klasiku s moderním provedením. Díky tomu si získala miliony příznivců po celém světě.

The Fuse (fusemusicuk)
Fuse je v oblíbené hudební duo tvořeno Benem Lee a Linzi Stoppard. Fuse se zaměřuje na předělávky populární rockové a filmové hudby. Elektronické housle spolu skvěle souzní a navozují tu správnou atmosféru.Lindsey Stirling (lindseystomp)

Lindsey je nejenom americká houslistka, ale také zpěvačka, tanečnice a skladatelka. Svojí hudbou si podmanila nejenom starší publikum, ale i posluchače ve svého věku.

Scala
Skupina 4 dívek, jež hrají na elektronické strunné nástroje. Scala se proslavila svou účastí v pořadu Britians Got Talent.

Caitlin – Electric Zambian Violinist (caitlindotcodotza)
Caitlin, původem zambijská elektronická houslistka, okouzluje své posluchače tóny svých houslí, ale také svým exotickým vzhledem.

Zaposlouchejte se do elektronické hudby. Dokáže stejně, jako ta z klasických hudebních nástrojů, navodit tu správnou atmosféru.

www.kytary.cz 

Komerční prezentace