Kolik si vydělají hráči v německých orchestrech?

  1. 1
  2. 2


Šéfdirigent PKF – Prague Philharmonia nahradí v Met Jamese Levina
Newyorská Metropolitní opera, která šetří obvinění, podle nichž její dlouholetý dirigent a hudební ředitel James Levine v osmdesátých letech sexuálně zneužíval nezletilého chlapce (informovali jsme zde a zde), nahradí Levina v nové produkci Tosky Emmanuelem Villaumem. Villaume převezme představení ve dnech 31. prosince 2017 a 3., 6., 9., 12., 23. a 27. ledna 2018.

Emmanuel Villaume, který v nedávné době dirigoval v Met operu Thaïs Julese Masseneta, je hudebním ředitelem opery v Dallasu a hlavním dirigentem PKF – Prague Philharmonia. V roce 2004 dirigoval svůj debut v Met, Pucciniho operu Madam Butterfly, a jeho následná vystoupení na této scéně zahrnovaly Saint-Saënsovu operu Samson et Dalila, Bizetovu Carmen, Massenetovu Manon a Gounodovo dílo Roméo et Juliette.

Emmanuel Villaume (zdroj emmanuelvillaume.com / foto © Akos Photography)


Houslista André Rieu je zproštěn obvinění
Nizozemský soud zrušil pokutu ve výši 116.000 eur uloženou houslistovi Andrému Rieu za to, že přivedl na jeviště skupinu rumunských dětí, aby přijaly potlesk po povolené třiadvacáté hodině večerní.

André Rieu (zdroj andrerieu.com / foto Marcel van Hoorn)

André Rieu představil děti společně s virtuózem na Panovu flétnu Gheorghem Zamfirem ve svém rodném městě Maastrichtu.

Okresní soud v Limburgu rozhodl, že důvody pro udělení pokuty nebyly opodstatněné a že existuje jen málo informací, že Rieu zaměstnával děti. Rieuovi právníci v říjnu prohlásili, že nesouhlasí s „absurdně vysokou“ pokutou poté, co skupina mladých rumunských hráčů na Panovu flétnu byla na jevišti až do půlnoci během série koncertů v roce 2015.

André Rieu je se svými kudrnatými vlasy a opulentním aranžmá svých koncertů téměř rockovou hvězdou a je považován za nejznámějšího moderního houslistu na světě. Prodal více než 40 milionů nahrávek.


Tipy na vánoční dárky do vaší fonotéky

B. Martinů: Complete works for Cello and Orchestra (zdroj nouzovsky.cz)

Petr Nouzovský: Kompletní dílo pro violoncello a orchestr Bohuslava Martinů
Tato první ojedinělá nahrávka vyšla v minulých dnech u významného německého vydavatelství Dabringhaus und Grimm. Na dvojitém CD Petr Nouzovský vedle obou Koncertů pro violoncello představuje společně s Plzeňskou filharmonií a dirigentem Tomášem Braunerem také Concertino pro violoncello, dechové nástroje bicí a klavír a Sonátu da camera. Jedná se o interpretačně a zvukově mimořádně zdařilý portrét skladatele, jehož hudba stále fascinuje svojí rytmickou rafinovaností i lyrickou náladou.


Augustin Hadelich: Paganini Caprices

Vítěz ceny Warner Music v roce 2015 Augustin Hadelich nyní vydává své první nahrávky pro Warner Classics – Paganiniho 24 Capriccií pro sólové housle. Capriccia jsou pověstná svojí virtuozitou a byla koncipována okouzlujícím Niccolò Paganinim, aby otestovala a předvedla všechny aspekty dovedností houslisty.


Hudební lekce s Danielem Barenboimem a Co. v aplikaci Tomplay

Deutsche Grammophon a Tombooks oznámili spolupráci a zpřístupňují repertoár renomovaného labelu na hudební aplikaci Tomplay.

Inovativní notová aplikace Tomplay umožňuje uživatelům vychutnat poslech, hraní a učení s partiturou díky synchronizaci s nahrávkami slavných umělců. Prostřednictvím individuálně nastavitelných funkcí tempa, anotace a nahrávání usnadňuje aplikace výuku hry na nástroj.

Ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

Díky spolupráci Deutsche Grammophon a Tombooks bude v budoucnu možno studovat, poslouchat a hrát s hvězdnými umělci, jako je Martha Argerich, Daniel Barenboim, Hilary Hahn, Vladimir Horowitz, Yehudi Menuhin, David Oistrach, Itzhak Perlman, Maria João Pires a Maurizio Pollini.
více zde

Daniel Barenboim a Claude Debussy
Na svém novém albu se Daniel Barenboim věnuje filigránské sólové literatuře pro klavír Clauda Debussyho. Nový rok přinese nové album se slavnými skladbami Clair de lune ze Suite bergamasque, valčík La plus que lente, Estampes, Élégie a Dvanáct preludií z první knihy, kterou Debussy složil mezi lety 1909 a 1913.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments