Komise vybrala nového ředitele Moravské filharmonie v Olomouci

V konkurzu na ředitele olomoucké Moravské filharmonie zvítězil manažer a tubista Jonáš Harman. Jako jednoznačný vítěz vyšel z výběrového řízení, do kterého se přihlásilo sedm lidí. Verdikt výběrové komise ještě musejí potvrdit radní, píše dnes Mladá fronta Dnes. Pokud tak učiní, Jonáš Harman se ujme funkce v lednu příštího roku. Místo ředitele se uvolnilo poté, co dlouholetý šéf Vladislav Kvapil rezignoval před čtyřmi měsíci před chystanou stávkou hudebníků za jeho odvolání.

Moravská filharmonie Olomouc (zdroj mfo.cz)

Podle náměstka olomouckého primátora Pavla Urbáška je mandát vítěze konkurzu mimořádně silný, dostal hlas od všech deseti členů výběrové komise, ve které měla svého zástupce i opozice a odborová organizace Moravské filharmonie Olomouc. Náměstek uvedl, že očekává, že městská rada návrh na jmenování jednatřicetiletého manažera a tubisty Jonáše Harmana z Ostravy schválí, a to už na svém úterním zasedání.

Místo v čele Moravské filharmonie Olomouc se uvolnilo poté, co dlouholetý ředitel Vladislav Kvapil, jehož odvolání požadovali odboráři a někteří členové uměleckého souboru, na konci května rezignoval na funkci. Odboráři poté zrušili protest, který chtěli uspořádat na koncertě k svátku města. Vladislavu Kvapilovi a jeho spolupracovníkům ve vedení Moravské filharmonie Olomouc odboráři vytýkali údajný nezájem o tuto kulturní instituci a upřednostňování osobního prospěchu. Odboráři tvrdili, že Vladislav Kvapil neřídil Moravskou filharmonii Olomouc s péčí řádného hospodáře. Vladislav Kvapil kritiku odborářů už dříve odmítl.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na