Baletní klasika trochu jinak: Ballet Hommes Fatals u Hybernů

  1. 1
  2. 2

O finále se postarali španělští Kitri a Basil, jejichž vášnivý duet zatančili Mathias Deneux a Mathieu Rouaux. Jejich tanečnímu vystoupení předcházela projekce v podobě fotografického komiksu, který celek ozvláštnil, ale ubral mu na tempo rytmu. Nicméně Mathias Deneux, podepsaný i pod několika choreografiemi, se stal opravdickým miláčkem publika. Španělsko v jeho temperamentním podání bylo na jevišti opravdu přítomné, jeho komediální talent inspiroval spoluhráče a uchvátil diváky. Dá se říct, že svou bezprostředností a širokým úsměvem udával tón celému finále i klaněčce.

Ballet Hommes Fatals (foto © Dasa Wharton)
Ballet Hommes Fatals (foto © Dasa Wharton)

Ambicí inscenátorů bylo seřadit a předvést několik zábavných tanečních kousků, které by umožnily hrát je ve variabilně složených programech s přihlédnutím k faktu, že každý tanečník se zde střídá v několika rolích. Zadání přivést na jeviště Hybernie taneční humor bylo splněno, byť ne úplně a s malými chybami na kráse. Protože, oč jsou kamínky mozaiky výraznější, barevnější, o to víc je nutné od tvořeného obrazu – celku poodstoupit. Různorodost témat a hrdinek ve druhé části večera bohužel tvůrce převálcovala, postrádala jsem u ní alespoň jemnou dramaturgickou linku.

Ballet Hommes Fatals (foto © Dasa Wharton)
Ballet Hommes Fatals (foto © Dasa Wharton)

 

Nabídka humoru i krásy
Kvalitní předloha parodii unese, pokud tvůrci nepoužívají laciných prostředků ve snaze se divákovi podbízet. A to se u Ballet Hommes Fatals nestalo. Přání inscenátorů: „Chceme, aby si diváci během představení odpočinuli a dobře se pobavili,“ se splnilo. Kromě toho Ballet Hommes Fatals přítomným nabídli krásu, které je na světě stále méně. Ukázali ji v mnoha podobách (hudba, tanec, silné emoce, krásné příběhy, barvy a mladé příjemné tváře…), a i proto je zde dobré vzpomenout cílového diváka, na kterého projekt míří. Je to člověk, který programově divadlo nevyhledává a balet už vůbec ne. Na představení se rovněž zastaví mnoho turistů. Proto je dobré nabídnout jim krásu v pro ně přijatelném balení. Na závěr si dovoluji s jistotou říct, že Ballet Hommes Fatals přinesli tímto žánrem na mapu zábavné Prahy kvalitní a milou podívanou, a za to je jim potřeba poděkovat.

Ballet Hommes Fatals (foto © Dasa Wharton)
Ballet Hommes Fatals (foto © Dasa Wharton)

 

Hodnocení autorky recenze: 80%

Ballet Hommes Fatals
Námět a scénář: Michal Štípa
Choreografie: Benjamin Husson, Guido Sarno, a Mathias Deneux
Premiéra 28. února 2016 Divadlo Hybernia Praha

Tančí – Michal Štípa, Karel Audy, Veaceslav Burlac, Giovanni Rotolo, Guido Sarno, Mathias Deneux, Jiří Waňka, Domenico di Cristo, Benjamin Husson a Federico Ievoli

www.ballethommesfatals.cz

  1. 1
  2. 2

Hodnocení

Vaše hodnocení - Ballet Hommes Fatals (Divadlo Hybernia)

[Celkem: 22    Průměr: 3.9/5]

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na