Kultura v srdci Prahy – 5. ročník

Jednota pro zvelebení hudby v Čechách, spolek působící při Pražské konzervatoři, pořádá 5. ročník festivalu KULTURA V SRDCI PRAHY, který se uskuteční v Koncertním sále konzervatoře (Dvořákovo nábř. 2, Praha 1). I tentokráte se na něm představí mladé hudební naděje společně s věhlasnými umělci, dojde ke spolupráci s dalším mezinárodním festivalem, součástí bude populární koncert a překvapí i netradiční dramaturgie.

Slavnostní zahajovací koncert 24. října (19 h.) bude náležet Symfonickému orchestru Pražské konzervatoře s dirigentkou Miriam Němcovou. V programu zazní Italské capriccio P. I. Čajkovského a 3. klavírní koncert S. Rachmaninova se sólistkou a laureátkou mnoha mezinárodních soutěží Irinou Cherkashynou, absolventkou Pražské konzervatoře ze třídy prof. M. Langera.

V následujícím programu se předvedou zpěváci populární hudby v koncertní koláži Obrázky z divadla v režii Jany Balašové a za klavírního doprovodu pianisty roku Petra Ožany, tentokráte v Divadle Na Rejdišti 9. listopadu (19 h.).

Jak napovídá název pořadu Klavírní setkání, který se bude konat 14. listopadu (19 h.), na pódiu se potkají jak renomovaní sólisté Veronika Böhmová a Ivo Kahánek, tak i velké klavírní naděje Marie Šumníková a Matouš Zukal. Můžeme se těšit na skvělou interpretaci špičkových děl klavírní literatury.

Mladé perspektivní klavírní trio žáků Pražské konzervatoře uvede na svém koncertě i proslulé Stamicovo kvarteto a to v úterý 28. listopadu (19 h.). V programu Kvartetní doteky zazní skladby letošního jubilanta J. V. Stamice, W. A. Mozarta i A. Dvořáka.
Pocta Schönbergovi ve spolupráci s Mezinárodním festivalem koncertního melodramu nám 3. prosince připomene nejen hebrejskou modlitbu Kol Nidre, ale i další posluchačsky poutavá díla rakouského skladatele. Na koncertě vystoupí celá řada umělců včetně Kvarteta Apollon, sboru Punkt, dirigenta Tomáše Hály, akordeonistů Ladislava Horáka a Markéty Laštovičkové a dalších.

Na závěrečném Vánočním koncertu se můžeme 14. prosince těšit na Barokní orchestr pod vedením Jakuba Kydlíčka, sbor a mladé pěvecké sólisty. V programu zazní skladby H. Purcella i známé Charpentierovo Te Deum.

Festival KULTURA V SRDCI PRAHY se uskutečňuje díky grantům hl. m. Prahy, Městské části Praha 1, Nadace Život umělce a Nadace ČHF. Vstup na všechny akce je zdarma. Více na www.jzhc.cz

Mohlo by vás zajímat