Sopranistka Liudmyla Monastyrska se představí jako Turandot v přímém přenosu z MET

Jednu z neslavnějších oper v podání Metropolitní opery v New Yorku uvidí diváci v přímém přenosu v sobotu 7. května 2022. Turandot Giacoma Pucciniho uvádí MET už po několikáté. V hlavní roli princezny Turandot, v nastudování v pojetí Franca Zeffirelliho, se představí ukrajinská sopranistka Liudmyla Monastyrska.

Giacomo Puccini: Turandot, Metropolitní opera New York (zdroj Aerofilms)
Giacomo Puccini: Turandot, Metropolitní opera New York (zdroj Aerofilms)

„Monumentální kýčovitá výstřednost“ – i taková označení se pojí se Zeffirelliho inscenací Pucciniho nedokončeného díla Turandot. Nastudování z druhé poloviny osmdesátých let se na prkna Metropolitní opery nepravidelně vrací a diváky oslňuje opulentní výpravou a barvami zářícími kostýmy. Působivá, až výstřední, výprava se nemění, stejně tak sbor, který snad do posledního místečka zaplňuje jeviště, proměnlivé je jen obsazení. Tentokrát se v roli Turandot, kruté princezny, jež nechává stínat hlavy svým nápadníkům, pokud nenajdou odpověď na její neřešitelné hádanky, představí sopranistka Liudmyla Monastyrska. Ta nahradí v roli Turandot původně avizovanou Annu Netrebko, která je momentálně stažena ze všech představení Metropolitní opery.

Kouzlem krásné Turandot očarovaného prince Kalafa, který se i přes nešťastný osud předchozích nápadníků pokusí získat srdce kruté princezny, ztvární Yonghoon Lee. V roli oddané služebné Liu se představí sopranistka Ermonela Jaho a legendární basista Ferruccio Furlanetto bude zpívat Timura, slepého mongolského krále a otce nešťastného Kalafa. Pucciniho strhující dílo v nestárnoucí a naprosto úchvatné výpravě Franka Zeffirelliho bude řídit maestro Marco Armiliato.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments