(VIDEO) Fidelio v Opéra Comique

V pátek 1. října 2021 ve 20:00 jste mohli díky spolupráci Opery PLUS a evropské kulturní stanice ARTE sledovat přímý přenos Beethovenova Fidelia z pařížského divadla Opéra Comique, v režii Cyrila Teste. Záznam představení zůstává dále přístupný na této stránce.

Fidelio je jedinou operou Ludwiga van Beethovena. Příběh tohoto díla – inspirovaného komickou operou podle skutečných událostí Jeana-Nicolase Bouillyho a Pierra Gaveauxe – je zaměřený na mladou Leonoru, která v přestrojení za muže vstoupila do služby žalářníka Rocca. Jako „Fidelio“ se snaží z vězení vysvobodit svého manžela Florestana, který byl neprávem uvězněný krutým Donem Pizzaro.

Beethoven na Fideliovi pracoval deset let. Opera se zaměřuje na řadu z jeho oblíbených témat: lásky, věrnost, spravedlnost a svobodu. Výsledkem jeho práce je strhující operní drama, které je skutečně nadčasovým dílem.

Pro tuto pařížskou produkci si dirigent Raphaël Pichon vybral svůj oblíbený sbor Pygmalion a orchestr předního operního domu Opéra Comique. V dnešním přímém přenosu vystoupí Siobhan Stagg (Leonora), Michael Spyres (Florestan), Mari Eriksmoen (Marzellina), Albert Dohmen (Rocco), Gabor Bretz (Don Pizarro), Christian Immler (Don Fernando) and Linard Vrielink (Jaquino).

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments