Londýn se chystá stavět nové hudební centrum. Nejen o tom v Hudebním kurýrovi

  1. 1
  2. 2

Popis na titulní stránce, datovaný 2. května 1931 v Leningradu, kdy Šostakovičovi bylo čtyřiadvacet let, obsahuje věnování „Alexandru Mikhailovičovi“. Předpokládá se, že se jedná o Alexandera Ryvkina, violistu Glazunova kvarteta. Skladba je věnována „na památku naší schůzky“ a to spolu s přesným datem.  Poznámky přesvědčivě dokazují, že dílo bylo spontánně napsáno na “jeden zátah”. Řada autorit před oznámením potvrdila autenticitu díla.

Impromptu op. 33 se tak stává teprve druhým známým dílem, které skladatel zkomponoval pro violu, spolu s jeho finální prací – Violovou sonátou z roku 1975, která patří mezi absolutně základní repertoár psaný po tento nástroj.


Venezuelská vláda ruší další turné Gustava Dudamela
Dirigent Gustavo Dudamel a Simón Bolívar Symphony Orchestra of Venezuela jsou největšími exportéry národního sociálního programu hudební výchova pro všechny.

To však nezastavilo vládu prezidenta Nicoláse Madura, aby zrušila turné orchestru po Asii. Je to již druhé turné pod vedením Dudamela, které bylo zrušeno, protože dirigent letošního léta během rostoucí politické krize kritizoval vládu. Zrušení turné bylo oznámeno ve čtvrtek, týden před jeho zahájením.

Gustavo Dudamel ve svém čtvrtečním prohlášení vyzval hráče v orchestru a mladé lidi z Venezuely, aby „zůstali silní a hrdí“. Dodal: „Náš duch nebude zlomen, naše naděje nebude otřesena, naše hudba nebude umlčena.“

Gustavo Dudamel a Simón Bolívar Symphony Orchestra of Venezuela (zdroj flickr.com)


Falešné zprávy o Dmitriji Hvorostovském
Mnoho ruských sdělovacích prostředků informovalo o smrti barytonisty Dmitrije Hvorostovského. Zprávy, které byly potvrzeny státní agenturou TASS, se objevily také na internetových stránkách BBC News a jsou zcela nepravdivé.

Byly popřeny jak jeho manželkou Florence, tak jeho agenturou Askonas Holt, která vydala prohlášení, že Dmitri Hvorostovsky je „živý a doma“. Florence zveřejnila, „že její manžel je v pořádku a spí šťastně vedle mě“.

Před několika měsíci požádal zpěvák všechna média, aby nešířila žádné zprávy o jeho zdraví, které nepocházejí od něj ani od jeho rodiny. Čtyřiapadesátiletý umělec se zotavuje po léčbě nádoru na mozku.

Dmitri Hvorostovsky (zdroj hvorostovsky.com / foto Pavel Vaan & Leonid Semenyuk)


Tip do diskotéky: opery s Claudiem Abbadem

Claudio Abbado – The Opera Edition (zdroj archiv autora)

Miloval operu a interpretoval obrovský repertoár. Nyní bude vydáno průkopnické vydání se všemi operními díly, která Claudio Abbado natočil pro Deutsche Grammophon a Decca. Repertoár se pohybuje od operních klasiků Mozarta, Beethovena, Rossiniho, Wagnera, Verdiho a Bizeta až po modernistické opery, jako je Debussyho Pelléas a Mélisande nebo Vojcek Albana Berga.

Výběr The Opera Edition obsahuje šedesát nahrávek, na kterých zpívají vynikající zpěváci jako například Anna Netrebko, Mirella Freni, Katia Ricciarelli, Thomas Hampson, Jonas Kaufmann, Plácido Domingo a mnoho dalších.

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na