Lukáš Vondráček tento týden v Ostravě hrát nebude, Janáčkův máj musel shánět náhradu

Vedení Janáčkova máje dnes odpoledne s omluvou oznámilo, že Lukáš Vondráček na letošním ročníku festivalu nevystoupí. Mělo se tak stát ve čtvrtek 2. června v Domě kultury města Ostravy.

Lukáš Vondráček (foto © Irene Kim)
Lukáš Vondráček (foto © Irene Kim)

Ještě v závěru minulého týdne se přitom pořadatelé festivalu radovali, že čerstvý vítěz prestižní Soutěže královny Alžběty v Bruselu se představí na prvním veřejném vystoupení po svém vítězství právě ve svém rodném kraji na Janáčkově máji. Teď jejich radost zkalila zpráva, že v podmínkách soutěže je účinkování vítěze na slavnostním koncertě, který se přesně shoduje s termínem koncertu Lukáše Vondráčka v Ostravě. Ani snaha pořadatelů domluvit náhradní termín v rámci letošního festivalového ročníku nebyla úspěšná. Lukáš Vondráček tak vstoupí v Ostravě na Janáčkově máji až o rok později.

Vedení festivalu tak muselo na tento čtvrtek rychle najít náhradu a zajistilo recitál Julianny Avdějevy, vítězky Mezinárodní soutěže Fryderyka Chopina ve Varšavě v roce 2010. Těm, kteří však chtěli výlučně slyšet Lukáše Vondráčka, festival vrátí vstupné, a to v den a místě konání koncertu, dvě hodiny před jeho začátkem.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na