Lukáš Vondráček tento týden v Ostravě hrát nebude, Janáčkův máj musel shánět náhradu

Vedení Janáčkova máje dnes odpoledne s omluvou oznámilo, že Lukáš Vondráček na letošním ročníku festivalu nevystoupí. Mělo se tak stát ve čtvrtek 2. června v Domě kultury města Ostravy.

Lukáš Vondráček (foto © Irene Kim)
Lukáš Vondráček (foto © Irene Kim)

Ještě v závěru minulého týdne se přitom pořadatelé festivalu radovali, že čerstvý vítěz prestižní Soutěže královny Alžběty v Bruselu se představí na prvním veřejném vystoupení po svém vítězství právě ve svém rodném kraji na Janáčkově máji. Teď jejich radost zkalila zpráva, že v podmínkách soutěže je účinkování vítěze na slavnostním koncertě, který se přesně shoduje s termínem koncertu Lukáše Vondráčka v Ostravě. Ani snaha pořadatelů domluvit náhradní termín v rámci letošního festivalového ročníku nebyla úspěšná. Lukáš Vondráček tak vstoupí v Ostravě na Janáčkově máji až o rok později.

Vedení festivalu tak muselo na tento čtvrtek rychle najít náhradu a zajistilo recitál Julianny Avdějevy, vítězky Mezinárodní soutěže Fryderyka Chopina ve Varšavě v roce 2010. Těm, kteří však chtěli výlučně slyšet Lukáše Vondráčka, festival vrátí vstupné, a to v den a místě konání koncertu, dvě hodiny před jeho začátkem.

Mohlo by vás zajímat