Mahenovu divadlu v Brně hořely kulisy, záchranáři museli ošetřit pět lidí

Mahenovo divadlo v Brně
Mahenovo divadlo (foto archiv)

Tři lidé se dnes dopoledne zranili při požáru kulis u Mahenova divadla v Brně. Podle mluvčího hasičů Jaroslava Mikošky jde o zaměstnance divadla. Zdravotníci záchranné služby uvedli, že bylo ošetřeno pět lidí, stav žádného z nich ale prý nebyl vážný. Hořet začalo před desátou hodinou dopoledne. Kulisy byly uskladněny v zázemí divadla při Dvořákově ulici.

požár u Mahenova divadla 20.5.2016 (zdroj FB)
Požár u Mahenova divadla 20. 5. 2016 (zdroj FB)

Hasiči museli podle posledních informací evakuovat zhruba několik stovek lidí včetně dětí, které byly v divadle na představení. To muselo být přerušeno. Dvořákova ulice byla uzavřela policejními páskami, hustý dým se dostal až do hlediště divadla. Kolem poledne byl provoz v okolí Mahenova divadla obnoven.

„Požár způsobil zřejmě nedopalek cigarety,“ řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Škoda způsobená požárem je odhadována na čtvrt milionu korun.

„Poškozené dekorace jsou z inscenace Otvírání studánek Alfréda Radoka,“ uvedl ředitel divadla Martin Glaser. Národní divadlo Brno má inscenaci na programu znovu až na podzim. „Do té doby stihneme vyrobit nové dekorace,“ dodal ředitel divadla. Jak upozornila Česká televize, přístřešek s kulisami odděluje od ulice jen zábradlí, v minulosti tam už například přespávali bezdomovci. „Pro nás je to impulz řešit znovu situaci kolem dekorací,“ řekl Martin Glaser. Divadlo má podle něj externí sklady, nemá ale dost peněz na to, aby mohlo kulisy pokaždé odvézt a znovu přivézt, proto část průběžně uskladňuje pod přístřeškem za budovou. Častější transport by si podle Glasera vyžádal jednotky milionů korun ročně. Divadlo chce požádat město o navýšení rozpočtu.

Mohlo by vás zajímat


Napsat komentář