Po měsíci v prodeji hlásí festival Janáček Brno 2018 první tři vyprodané koncerty!

Ačkoli do zahájení festivalu Janáček Brno 2018 zbývá ještě více než jedenáct měsíců, tedy téměř celý jeden rok, necelé čtyři týdny po zahájení prodeje vstupenek jsou již první tři koncerty zcela vyprodané. O vstupenky na festival je enormní zájem, počet prodaných lístků se blíží hranici 1000 a divadlo za vstupenky utržilo více než 320 000 Kč. Dalších přibližně 5 000 lístků je v objednávkách a rezervacích.
„Ze zájmu, který festival Janáček Brno 2018 vyvolal, máme obrovskou radost. Z prodejního systému vidíme, že na festival si vstupenky zakoupili návštěvníci nejen z České republiky, ale také z Kanady, Nizozemí, Rakouska, Velké Britanie nebo třeba Německa.“ (Martin Glaser, ředitel NdB)

Diváci již nemají šanci zakoupit vstupenky na matiné Jana Jiraského (24. 11. 2018) a Janáčkovy akademie múzických umění (18. 11. 2018) v Památníku Leoše Janáčka. Zcela beznadějně vyprodaný je rovněž klavírní recitál Martina Kasíka ve Vile Tugendhat (25. 11. 2018). Také na další akce vstupenky rychle mizí.

„V předvánočním čase navíc očekáváme další nárůst prodeje – program festivalu Janáček Brno 2018 nabízí nespočet exkluzivních vánočních dárků. Kdo si chce zajistit ta nejlepší festivalová místa, neměl by nákup vstupenek odkládat na příští rok.“ (Martin Glaser, ředitel NdB)
Festival Janáček Brno 2018 představí dvacet osm špičkových produkcí v devatenácti dnech. Program festivalu je věnován 100. výročí vzniku Československé republiky. Uvedeno bude kompletní jevištní dílo Leoše Janáčka. V programu jsou zastoupena jména světových režisérů (Ivo van Hove, Robert Carsen, Kornél Mundruczó, Alvis Hermanis, David Pountney) a produkce se špičkovými interprety (Tomáš Hanus, Tomáš Netopil, Thomas Adès, Simona Houda-Šaturová, Pavel Haas Quartet a mnohé další).

Kompletní program festivalu a možnost zakoupení vstupenek on-line naleznou návštěvníci na stránkách www.janacek-brno.cz

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat