Met se rozešla s bývalým hudebním šéfem Levinem kvůli podezření ze sexuálního obtěžování

Newyorská Metropolitní opera přerušila spolupráci se svým dlouholetým dirigentem a hudebním ředitelem Jamesem Levinem. Důvodem je jeho podezření ze sexuálního zneužívání chlapců. Operní dům tato obvinění nyní prošetřuje. Informovala o tom agentura AP.

“Pan Levine se nebude podílet na žádných aktivitách Met, včetně dirigování plánovaných představení v této sezoně,” oznámila jedna z nejvyhlášenějších operních scén světa.

Metropolitní opera New York (foto archiv)

K rozhodnutí vedla nová svědectví, která se proti Levinovi objevila, řekl ředitel Metropolitní opery Peter Gelb. Podle něj instituce čeká na výsledky vlastního šetření, jehož vedením pověřila bývalého amerického prokurátora Roberta J. Clearyho.

Levine v osmdesátých letech sexuálně zneužíval nezletilého chlapce, tvrdí policejní zpráva, kterou v sobotu zveřejnil list New York Post. Podobné obvinění od dvou dalších mužů přinesl v neděli deník New York Times.

James Levine, kterému je nyní čtyřiasedmdesát let, patří k nejvýznamnějším světovým dirigentům. V letech 1986–2004 vykonával funkci uměleckého ředitele Metropolitní opery a do dubna 2016 hudebního ředitele. Poté s institucí spolupracoval jako její emeritní hudební ředitel.

James Levine (zdroj parterre.com)

Levine je dalším prominentním mužem, který ve Spojených státech čelí podezření ze sexuálního obtěžování. Vlnu afér rozpoutal případ amerického filmového producenta Harveyho Weinsteina, kterého obvinilo mnoho žen z obtěžování a některé i ze znásilnění.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments