Met se rozešla s bývalým hudebním šéfem Levinem kvůli podezření ze sexuálního obtěžování

Newyorská Metropolitní opera přerušila spolupráci se svým dlouholetým dirigentem a hudebním ředitelem Jamesem Levinem. Důvodem je jeho podezření ze sexuálního zneužívání chlapců. Operní dům tato obvinění nyní prošetřuje. Informovala o tom agentura AP.

“Pan Levine se nebude podílet na žádných aktivitách Met, včetně dirigování plánovaných představení v této sezoně,” oznámila jedna z nejvyhlášenějších operních scén světa.

Metropolitní opera New York (foto archiv)

K rozhodnutí vedla nová svědectví, která se proti Levinovi objevila, řekl ředitel Metropolitní opery Peter Gelb. Podle něj instituce čeká na výsledky vlastního šetření, jehož vedením pověřila bývalého amerického prokurátora Roberta J. Clearyho.

Levine v osmdesátých letech sexuálně zneužíval nezletilého chlapce, tvrdí policejní zpráva, kterou v sobotu zveřejnil list New York Post. Podobné obvinění od dvou dalších mužů přinesl v neděli deník New York Times.

James Levine, kterému je nyní čtyřiasedmdesát let, patří k nejvýznamnějším světovým dirigentům. V letech 1986–2004 vykonával funkci uměleckého ředitele Metropolitní opery a do dubna 2016 hudebního ředitele. Poté s institucí spolupracoval jako její emeritní hudební ředitel.

James Levine (zdroj parterre.com)

Levine je dalším prominentním mužem, který ve Spojených státech čelí podezření ze sexuálního obtěžování. Vlnu afér rozpoutal případ amerického filmového producenta Harveyho Weinsteina, kterého obvinilo mnoho žen z obtěžování a některé i ze znásilnění.

Mohlo by vás zajímat


2
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
pavouk

Tento hon na čarodějnice popírající veškerá právní pravidla a zvyklosti a presumpci neviny se již zdaleka neomezuje pouze na Spojené státy. V kontextu světových událostí se zdá být natolik vyzdvihovaným, že se nelze ubránit dojmu plánovitého odvádění pozornosti od podstatnějších – politických a ekonomických – problémů. Je jistě zapotřebí takováto obvinění prošetřit, ale je v pořádku likvidovat existence jednotlivých lidí už při pouhém podezření nebo nařčení?

Lulu

Presumpce neviny nefunguje ani v takové zemi, která se profiluje jako vzor demokracie.Listina základních práv a svobod, obsahuje ta práva a svobody, která vyjadřují vztah občanů a státu. Dočteme se v ní mimo jiné také to, že jen soud rozhoduje o vině a trestu za trestné činy a že každý, proti němuž je vedeno trestní řízení, je považován za nevinného, pokud pravomocným odsuzujícím rozsudkem soudu nebyla vyslovena jeho vina. Ostatně, stejným způsobem se vyjadřuje hned v úvodu i samotný trestní řád, který upravuje procesní pravidla trestního řízení.Podle dosavadní praxe v této vykonstruované kause je v USA přednější uvěřit vykutáleným prospěchářům… Číst vice »