Mezinárodní festival komorní hudby EuroArt Praha

Olga Šroubková (foto © Mona Martinů)

úterý 17. října v 19.30 hodin – Sál Martinů Lichtenštejnského paláce na Malostranském náměstí v Praze
Olga Šroubková – housle, vítězka Mezinárodní soutěže Pražské jaro 2017 obor housle
Miroslav Sekera – klavír
Eduard Šístek – violoncello

Johannes Brahms: Sonáta G dur, op. 78, č. 1
Antonín Dvořák: Romance pro housle a klavír f moll
Henrik Wieniawski: Variace na originální téma, op. 15
Ludwig van Beethoven: Klavírní trio B dur, op. 11

Koncert je jednou z cen pro vítěze Mezinárodní soutěže Pražské jaro, kterou v tomto roce získala houslistka Olga Šroubková. Za doprovodu klavíristy Miroslava Sekery a violoncellisty Eduarda Šístka provede díla J. Brahmse, L. van Beethovena, A. Dvořáka a H. Wieniawského.

Festival se dlouhodobě snaží podporovat mladou nastupující generaci, za dobu svého konání přivítal mladé laureáty mnoha soutěží – ARD Mnichov, Mezinárodní soutěž smyčcových kvartet v kanadském Banffu, Pražské jaro a další.

Festival EuroArt Praha se za dobu svého trvání stal samozřejmou součástí pražského kulturního dění v oblasti komorní hudby a přiváží do Prahy špičková smyčcová kvarteta i renomované komorní umělce. V sezoně 2017/2018 se představí na pozvání rezidenčního souboru festivalu Stamicova kvarteta umělci z Dánska, Rakouska, Německa, Itálie či Švýcarska, jmenujme například Giocoso Quartet – Rakousko, Minquet Quartet – Německo, Venezia Quartet – Itálie ad.

Partnery festivalu jsou velvyslanectví a kulturní instituty v Praze, Magistrát hl. města Prahy, Hotel Perla, MKČR a Akademie múzických umění v Praze, OperaPlus

Více informací na www.euroart.cz