Mladí čeští akordeonisté zabodovali v mezinárodním klání v Portugalsku

Akordeonové oddělení Pražské konzervatoře slavilo mimořádný úspěch v portugalském městě Alcobaça, kde od 2. do 5. června 2017 probíhala mezinárodní soutěž s účastí čtyřiasedmdesáti kandidátů z celého světa. V nejprestižnější seniorské kategorii získala Markéta Laštovičková ze třídy profesora Ladislava Horáka absolutní vítězství a potvrdila tak výsadní postavení ve své věkové kategorii. Získala mimo jiné i pozvání k recitálu v rámci příštího ročníku soutěže.

Ladislav Horák a Markéta Laštovičková – International Accordion Competition Alcobaça 2017 (zdroj archiv L. Horáka)

Skvělého výsledku dosáhl též Filip Kratochvíl, žák profesora Josefa Hřebíka, ziskem třetího místa. Poslední český účastník a velmi talentovaný junior Martin Kot ze Základní umělecké školy Napajedla skončil na čtvrtém místě. Mladí čeští hráči se tak stali nejúspěšnější zúčastněnou národností, zaujali prezentovanými originálními skladbami, profesor Ladislav Horák byl opětovně pozván do mezinárodní poroty.

Markéta Laštovičková, Martin Kot, Filip Kratochvíl, Ladislav Horák – International Accordion Competition Alcobaça 2017 (zdroj archiv L. Horáka)

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat