Jste moc vysoká, už nechoďte. Někdejší sólistku Baletu SND už v Pensylvánii nechtějí

Primabalerína souboru v americkém státě Pensylvánie se ocitla bez práce, neboť převyšovala své kolegyně. A to doslova. Někdejší sólistka Baletu Slovenského národního divadla Sara Michelle Murawski tvrdí, že její výška 175 centimetrů byla příčinou propuštění, které jí šéf oznámil po posledním loňském představení. Vedení tanečního tělesa uvedlo, že se jim po roce působení přestala hodit do souboru.

Sara Michelle Murawski (zdroj FB tanečnice)

Pětadvacetiletá baletka tančila mimo jiné sólo Cukrové víly v baletu Louskáček nebo titulní postavu v Popelce. Podle listu Philadelphia Inquirer svou výškou výrazně předčila průměr souboru, který je o téměř deset centimetrů menší.

Na sociálních sítích si Murawski minulý týden postěžovala, že jí vedení oznámilo, že je příliš vysoká na role v představeních plánovaných pro příští sezonu. “Největší obavy, se kterými jsem přicházela, byly z toho, že mě tady nebudou chtít nebo že mě odmítnou,” uvedla na Facebooku, “a pochopitelně (s tím souvisí) moje výška, kvůli níž jsem vždycky byla tak nejistá,” dodala tanečnice, která z pensylvánského baletu odejde po jarní části letošní sezony.

Sara Michelle Murawski (zdroj FB tanečnice)

Přitom jí umělecký šéf souboru Angel Corella ještě loni před přijetím ze Slovenska tvrdil, že potřebuje tanečnice, které výškově příliš nevybočují. Pak se ale rozhodl pro vysokou rodačku z Virginie. “Zbožňuji vysoké tanečnice, protože já jsem nebyl vysoký tanečník. Má sestra je vysoká tanečnice. Ale musíme být realističtí,” prohlásil tehdy.

Nyní se k propuštění Murawské nevyjádřil, neboť je podle filadelfského listu v zahraničí. “Budování baletního souboru světové úrovně je podobné jako stavba sportovního týmu světové úrovně. Stejně jako někteří hvězdní sportovci lépe zapadnou do jednoho týmu než do jiného, existují i tanečníci, kteří lépe naplní svůj potenciál v jiných souborech,” uvedl v prohlášení k propuštění primabaleríny výkonný ředitel souboru David Gray.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat