Módní návrhářka Carla Zampatti zemřela po pádu ze schodů při premiéře La Traviaty

Jedna z nejznámějších módních návrhářek, Carla Zampatti, spadla během premiéry Verdiho La Traviaty na schodech venkovní scény v přístavu Sydney. V nemocnici těžkým zraněním podlehla.
Carla Zampatti (foto Carla Zampatti)
Carla Zampatti (foto Carla Zampatti)

26. března 2021 navštívila 78letá návrhářka Carla Zampatti premiéru opery La Traviata souboru Opera Australia, během které spadla ze schodů. Byla v bezvědomí převezena do nemocnice sv. Vincenta v Sydney, kde v sobotu 3. dubna 2021 na následky zranění zemřela. Rodina přijala nabídku státního pohřbu od vlády Nového Jižního Walesu.

Dále rodina australské návrhářky uvedla: „Její oblečení je skutečně považováno za výraznou součást moderního australského životního stylu.“

Zampatti se narodila v Itálii v roce 1942, v roce 1950 se přestěhovala do Austrálie a o 15 let později založila svou módní značku. Její šaty nosily vlivné ženy, včetně dánské princezny Mary, bývalé australské premiérky Julie Gillardové, herečky Nicole Kidmanové a premiérky Nového Jižního Walesu Gladys Berejiklianové.

Byla považována za ikonu australských žen, které se v jejích šatech cítily díky výjimečnému designu sebevědomě a elegantně. Navrhovala oblečení pro bojovnice za práva žen, aby posílila ženy ve vedoucích pracovních pozicích, v jejich domácím prostředí a na významných životních událostech.

Carla Zampatti byla matkou tří dětí (Alexander Schuman, Bianca Spender a Allegra Spender). Provdala se za Lea Schumana, později za právníka a bývalého australského politika a diplomata Johna Spendera. Měla devět vnoučat.

Její dcera Bianca sdělila médiím, že matka pro ni byla inspirací, mentorem a nejlepší přítelkyní.

Ita Buttrose, předsedkyně ABC, bývalá redaktorka časopisu Cleo a Australského týdeníku žen, uvedla, že smrt Zampatti znamená „velkou ztrátu pro australské ženy, australskou módu a australský obchod a komunitu obecně, protože to byla jedinečná žena.” Buttrose se také zúčastnila premiéry La Traviaty, ale pád Zampatti neviděla.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


3.2 14 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments